Soli tuvāk drošai ceļošanai Eiropā? ES rosinās vakcinācijas "zaļās caurlaides"

Lidosta Rīga. Ilustratīvs foto

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Eiropas Komisija (EK) šomēnes ierosinās noteikumus Eiropas Savienības (ES) vakcinācijas "zaļajām caurlaidēm", blokam gatavojoties straujākā tempā īstenot imunizācijas kampaņas, pirmdien pavēstīja EK prezidente Urzula fon der Leiena.

"Mēs šomēnes iepazīstināsim ar likumdošanas iniciatīvu digitālajai zaļajai caurlaidei," tviterī pavēstīja EK prezidente, paskaidrojot, ka caurlaide mērķis būs apliecinājums veiktajai vakcinācijai un Covid-19 testa rezultātam.

Šāda caurlaide cilvēkiem pakāpeniski sniegs iespēju "droši pārvietoties ES vai ārzemēs darba vai tūrisma mērķiem", viņa piebilda.

EK "tuvāko mēnešu laikā" centīsies izveidot tehnisko bāzi digitālam sertifikātam, kas tiktu akceptēts visās 27 ES valstīs, tiekoties ar Vācijas eiroparlamentāriešiem un Bundestāga deputātiem, sacīja Leiena.

ES notiek spraigas debates par to, kā šāda ES zaļā caurlaide varētu tikt izmantota.

Valstis, kuru tautsaimniecības lielā mērā atkarīgas no tūrisma, tādas kā Grieķija, kā arī lidsabiedrību lobijs vēlas, lai šis dokuments būtu kā vakcinācijas pase, kas ļautu imunizētajiem cilvēkiem izvairīties no testiem un karantīnas, dodoties ceļojumos.

Vairums ES valstu ar Vāciju un Franciju priekšgalā uzskata, ka tam laiks vēl nav pienācis.

Tās bažījas, ka šāds solis radītu divu joslu sabiedrību, kur vakcinētie varētu baudīt dzīvi bez ierobežojumiem, kamēr vairākums, joprojām gaidot uz vakcīnām, turpinātu savas aktivitātes ierobežot.

Aktuālākās ziņas