Šmitu par e-sēžu neapmeklēšanu piedāvā izslēgt no Saeimas, bet lēmumu vēl nepieņem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas deputāts Didzis Šmits piedalās debatēs Saeimas ārkārtas sēdē, kurā paredzēts balsojums par uzticības izteikšanu Krišjāņa Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam.
Saeimas deputāts Didzis Šmits piedalās debatēs Saeimas ārkārtas sēdē, kurā paredzēts balsojums par uzticības izteikšanu Krišjāņa Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas Mandātu, ētikas iesniegumu komisijā šodien tika piedāvāts deputātu Didzi Šmitu izslēgtu no 13.Saeimas sastāva par neapmeklētām parlamenta attālinātajām sēdēm, taču balsojums vēl nenotika.

Šmits Saeimā tika ievēlēts no "KPV LV" saraksta, taču, partijas rindām irstot, palika bez partejiskās piederības, nepievienojoties arī Alda Gobzema jaunajam politiskajam spēkam. Šmits nav apmeklējis vairākas parlamenta sēdes, kuras Covid-19 pandēmijas apstākļos ir notikušas attālināti e-Saeimas sistēmā, tāpēc komisijas sēdē tika piedāvāts balsot par lēmumprojektu, lai Šmitu izslēgtu no 13.Saeimas sastāva.

Komisija šodien par piedāvājumu nebalsoja, jo deputāti uzskatīja, ka šajā jautājumā jānoskaidro Saeimas Prezidija un Saeimas Juridiskā biroja viedoklis.

No komisijas sēdes gaitas izrietēja, ka vismaz atsevišķi komisijas deputāti, iespējams, nebija informēti, ka šodienas sēdē paredzēts šāds balsojums.

Attiecīgais piedāvājums par balsojumu ticis izteikts, atsaucoties uz Saeimas Kārtības ruļļa normu, kas nosaka, ka deputātu ar Saeimas lēmumu var izslēgt no Saeimas sastāva, ja pēc viņa pilnvaru apstiprināšanas tiek konstatēts, ka viņš vienas kārtējās sesijas laikā neattaisnotu iemeslu dēļ nav apmeklējis vairāk nekā pusi no Saeimas sēdēm. 

Šmits šodien komisijas sēdē skaidroja, ka tajās Saeimas sēdēs, kuras notiek pamatā attālināti, viņš nepiedalās, jo "ir devis zvērestu ievērot Satversmi un likumus", kurās e-Saeima nav pieminēta. Parlamentārietis izteicās, ka pieļaujot iespēju, ka e-Saeimas sistēmu varētu izmantot, ja tā tiktu paredzēta Saeimas Kārtības rullī.

Šmits akcentēja, ka e-Saeimas sistēmas izmantošana nav noteikta likumā, ka nav bijis arī cita veida Saeimas balsojuma par e-Saeimas izmantošanas akceptēšanu un ka atsevišķiem deputātiem esot bijusi liegta iespēja debatēt par šīs sistēmas izmantošanas atbilstību likumiem.

Daži komisijas deputāti kritiski vērtēja piedāvājumu balsot par Šmita izslēgšanu no Saeimas vai arī pašu lēmumprojektu, cita starpā izskanot arī viedoklim, ka nav pamata par šādu rosinājumu balsot. Daži citi komisijas deputāti savukārt vaicāja Šmitam par saņemto atalgojumu un par viņa darbības atbilstību savu vēlētāju priekšā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu