C 6.05.2021.

Ķīna izsaukusi 11 tehnoloģiju kompānijas uz sarunām par interneta drošību

Dators. Ilustratīvs foto.

FOTO: Reuters/ScanPix

Ķīnas varasiestādes ceturtdien izsaukušas 11 tehnoloģiju kompānijas, tostarp "Tencent", "Alibaba" un "ByteDance", uz sarunām par interneta drošību.

Ķīnas amatpersonas pēdējos mēnešos likušas noprast, ka Pekina gatavojas ieņemt stingrāku nostāju pret strauji augošajām tehnoloģiju kompānijām, un pagājušajā nedēļā 12 uzņēmumiem tika piemērotas simboliskas sodanaudas, jo tās pārkāpušas noteikumus, kuru mērķis ir novērst monopolu veidošanos.

Ķīnas Kibertelpas administrācija šodien paziņoja, ka sarunas ar 11 kompānijām būs par "balss programmatūru, kas vēl nav izgājusi drošības novērtēšanas procedūras", kā arī par "deepfake" tehnoloģiju izmantošanu.

Sarunās iesaistīti arī uzņēmumi "Xiaomi", "Kuaishou" un "NetEase Cloud Music".

Ķīnas regulatori pagājušā gada novembrī negaidīti atlika finanšu tehnoloģiju kompānijas "Ant Group" akciju kotēšanu Šanhajas biržā. Bija gaidāms, ka šis kļūtu par pasaulē lielāko akciju sākotnējo publisko piedāvājumu.

Pēc tam Ķīna sāka pretmonopola izmeklēšanu pret tiešsaistes tirdzniecības milzi "Alibaba".

Ķīnas Kibertelpas administrācija paziņoja, ka sarunu mērķis ir nodrošināt, ka uzņēmumi ievēro noteikumus un efektīvi novērš atklātos riskus.

2019.gadā Ķīna aizliedza interneta video un audio pakalpojumu sniedzējiem izmantot mākslīgo intelektu un virtuālās realitātes tehnoloģijas, lai radītu viltus ziņas.