Zināma Sevastovas pretiniece Čārlstounas turnīra pirmajā kārtā

Anastasija Sevastova

FOTO: AFP/SCANPIX

Anastasija Sevastova, kura pirmdien atgriezīsies Latvijas pirmās raketes godā, Čārsltounas "WTA 500" turnīra pirmajā kārtā tiksies ar Krievijas tenisisti Anastasiju Potapovu.

Sevastova WTA rangā ieņem 57.vietu, bet pirmdien viņa būs pakāpusies par desmit pozīcijām augstāk. Viņas pretiniece Potapova atrodas 75.vietā.

Abas vārda māsas savā starpā spēkojušās divas reizes, 2019.gadā uzvaras dalot uz pusēm. Vispirms Prāgas WTA "International" turnīra pirmajā kārtā uzvarēja Potapova, tobrīd 18 gadus vecajai tenisistei gūstot lielāko panākumu karjerā. Pēc tam Jūrmalas WTA "International" turnīra pusfinālā liepājniece viņai revanšējās un vēlāk izcīnīja savu līdz šim pēdējo titulu karjerā.

Sevastova aizvada savu veiksmīgāko nogriezni sezonā un šonedēļ viņa sasniedza Maiami "WTA 1000" turnīra ceturtdaļfinālu. Arī Potapova Čārlstounā ieradusies no Maiami, kur apstājās pirmajā kārtā.

Sevastovai kopš pērnā gada sākuma nav izdevies demonstrēt stabilu sniegumu WTA tūrē. Šajā sezonā viņai ir astoņas uzvaras un septiņi zaudējumi, bet pretiniecei uzvaru un zaudējumu bilance ir 7-7.

Potapova sezonas labāko rezultātu sasniedza turnīrā Dubaijā, kur aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam, tāpat krievietei atzīstams sniegums "Australian Open", kur izdevās aizkļūt līdz trešajai kārtai. Pērn Krievijas sportiste pēc sezonas atsākšanās kortā neatgriezās, jo viņai tika veikta potītes operācija.

Sevastova karjeras laikā izcīnījusi četras WTA trofejas, bet Potapova ir sava pirmā titula medībās. Tuvu tam viņa bija 2018.gadā, kad spēlēja Maskavas un Taškentas turnīru finālos, abos piedzīvojot zaudējumus.

Šī mača uzvarētāja otrajā kārtā tiksies ar turnīra desmito numuru Jeļenu Ribakinu no Kazahstānas vai Ketrīnu Maknalliju no ASV.

Sevastova turnīrā Čārlstounā spēlēs septīto reizi karjerā. Liepājnieces labākais rezultāts - 2018.gadā sasniegts pusfināls.

Turnīrs Čārsltounā notiek uz māla seguma.

Tikmēr Latvijas otra vadošā tenisiste Aļona Ostapenko pēc turnīra Maiami atgriezusies dzimtenē.

Pērn Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra.

Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš - "Premier Mandatory" un "Premier 5"), tam seko WTA 500 ("Premier 700"), WTA 250 ("International") un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!