O, 29.11.2022.

Kazāks: Motivācija iedzīvotājiem braukt prom no Latvijas šobrīd ir krietni mazāka nekā iepriekšējā krīzē

Kazāks: Motivācija iedzīvotājiem braukt prom no Latvijas šobrīd ir krietni mazāka nekā iepriekšējā krīzē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Motivācija iedzīvotājiem braukt prom no Latvijas šobrīd ir krietni mazāka nekā iepriekšējā krīzē, kas bija 2008.gadā, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Viņš atzina, ka gadījumā, ja Latvijas ekonomika ilgstoši būs vājāka nekā citās valstīs, došanās labākas dzīves meklējumos uz ārvalstīm būs viena no Latvijas iedzīvotāju izvēlēm, taču šobrīd situācija ir radikāli savādāka nekā iepriekšējā krīzē 2008.gadā. 

"Situācija ir radikāli savādāka nekā 2008.gadā. Gan ekonomika ir spēcīgāka, gan bezdarbs ir zemāks, gan ienākumu līmenis Latvijā ir jau krietni, krietni augstāks. Līdz ar to plaisa starp ienākumiem, kas ir pieejami Latvijā, un ienākumiem, kas ir pieejami citās valstīs, vairs nav tik liela, un motivācija braukt prom no Latvijas ir krietni mazāka," sacīja Kazāks.

Viņš arī uzsvēra, ka ir kritiski svarīgi "darīt pēc iespējas gudrākas lietas", lai valsts ekonomika būtu spēcīgāka un būtu iespējams sasniegt augstāku ienākumu līmeni.

Tāpat Latvijas Bankas prezidents atzīmēja, lai arī Latvijā bezdarba līmeni šajā krīzē ir izdevies ļoti veiksmīgi noturēt pie 9%, joprojām ir nesabalansētība starp prasmēm, kas ir bezdarbniekiem, un prasmēm, kuras darba tirgū tiek prasītas.

Latvijas Banka, pēc jaunākajām prognozēm, šogad Latvijā sagaida bezdarba līmeni 8,3% apmērā no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, nākamajā gadā - 7,3% apmērā, bet 2023.gadā - 7% apmērā.

Video: "900" sekundes saruna ar Mārtiņu Kazāku

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu