Lietuvā vakcinētajiem senioriem piedāvā bezmaksas ielūgumus uz muzejiem

FOTO: Unsplash

Lietuvā senioriem, kas potējušies pret Covid-19, tiek piedāvāti bezmaksas ielūgumi uz vairākiem muzejiem.

Kauņas un Kauņas rajona vakcinētie seniori līdz pat aprīļa beigām aicināti apmeklēt Tada Ivanauska Zooloģijas muzeju vai Zooloģisko dārzu, savukārt Skuodas, Mažeiķu, Kretingas un Pluņģes rajonos viņus gaidīs pazīstamais Vaclova Inta Akmeņu muzejs ar lielu brīvdabas ekspozīciju. Tikmēr Klaipēdas un Šilutes rajonu sirmgalvji, kas jau vakcinējušies, varēs bez maksas ciemoties Ventes raga ornitoloģijas stacijā, kur pavasaris ar gājputnu atgriešanos ir īpaši interesants laiks.

"Nešaubāmies, ka vakcinēšanās ir svarīga visas sabiedrības drošības garantēšanai. Vēlamies pamudināt seniorus to izdarīt un drīzāk atgriezties ierastajā dzīvē bez ierobežojumiem. Mūsuprāt, senioriem, kuri jau parūpējušies par savu fizisko veselību un sapotējušies, tikpat būtiski ir uzturēt arī emocionālo veselību," uzsvēruši visu minēto kultūras un dabas mantojuma objektu vadītāji.

Muzeju brīvdabas ekspozīcijas, zooloģiskos un botāniskos dārzus un dabas takas Lietuvā atkal atļauts apmeklēt kopš 10.marta, bet no 15.marta atvērtas muzeju iekštelpas, kurās gan stingri jāievēro distancēšanās.