Pētniece skaidro, vai sejas maskās var dzīvot tārpi (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Paopano/Shutterstock.com

Šobrīd sociālajos tīklos strauji izplatās dažādi video, kuros tuvplānā tiek filmētas sejas maskas, apgalvojot, ka tajās dzīvo tārpi. Valsts zinātniskā institūta "Bior" pētniece atklāj, ka tā nav patiesība un tas nemaz nav iespējams, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Gunita Deksne, valsts zinātniskā institūta ”Bior” pētniece, pārbaudījusi vairākas sejas maskas, dažādus to slāņus. Atsevišķos gadījumos maskās izdevies pamanīt ko neiederīgu, tomēr, aplūkojot to tuvāk, speciālistei uzreiz bija skaidrs, kas ir acu priekšā.

Parazitoloģijas grupas vadošā pētniece Gunita Deksne atklāj, ka arī internetā pamanījusi video, kuros it kā maskās tiek atklāti tārpi.

Pētniece norādīja, ka atsevišķos video redzams, kā tiek muļķoti skatītāji: "Pie maskas pieliek gaismas vadus, tad pēkšņi ekrānā parādās tārpi. Gaismas vadi nav palielināmās ierīces, ar tiem nav iespējams apskatīties, kas atrodas zem apgaismojuma, tam nepieciešams mikroskops."

Sterila maska nav piemērota dzīves telpa parazītiem. Tajā nav ne atbilstošu apstākļu, ne arī tārpiem nepieciešamo barības vielu.

Gunita Deksne par pārbaudītajām maskām sacīja: "Tas, ko esam redzējuši maskās, tie ir cita veida diedziņi. Tie mēdz būt dažādās krāsās, pati redzēju dažādās krāsās – melnus, tumši zilus, sarkanus. Tie ir nekustīgi, iepīti šķiedrās. Pat ar 200 reižu palielinājumu katrā maskas kārtā redzam cita veida šķiedras. Var, protams, spēlēties ar mikroskopu un darīt visādas lietas, kas radīs imitāciju, ka kaut kas kustās, bet tur nav nekā dzīva, nekas nekustas."

Dezinformācijas pētniece Nika Aleksejeva norādīja, ka it kā tārpu filmēšana sejas maskās ir pateicīgs formāts sabiedrības maldināšanai un baiļu sēšanai.

Video: Raidījuma "Bez Tabu" sižets 

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu