"Mums ir viens vienīgs lūgums policijai!" Tukumā cietušā Arta vecmāmiņa izsakās par notikušo traģēdiju

FOTO: Ekrānuzņēmums no video.

"Mums ir viens vienīgs lūgums policijai - lai abu Tukuma traģēdijā cietušo puišu mātēm tiek parādīti videoieraksti, kuros redzama degšķīduma iegāde. Tādā veidā viņas varēs identificēt, vai pircējs bija vai nebija Normunds," intervijā Re:TV pauda Arta vecmāmiņa Vija.

Vija norādīja, ka šobrīd tiekot baumots, ka degšķidrumu pircis pats Normunds. 

"Ja videomateriālos redzamais pircējs nav Normunds, tad tas ir slepkavības mēģinājums," norādīja Arta vecmāmiņa. Tāpat ģimenei bijis zināms par izteiktajiem draudiem. Runājot par Normundu, Arta vecmāmiņa sacīja, ka viņš bija ārkārtīgi labs un izpalīdzīgs puisis. 

Jau vēstīts, ka šodien Normunda dzīvība izdzisa.

Trešdienas rītā pie Tukuma pašvaldības policijas norisinājās pikets, protestējot pret policijas lēmumu neierosināt krimināllietu par Normunda iesniegumu saistībā ar viņam izteiktajiem draudiem dzīvībai. 

23.aprīļa rītā tika saņemta sākotnējā informācija, ka Tukumā kādā no daudzdzīvokļu mājām izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi konstatēja, ka divi vīrieši ir guvuši apdegumus.

Lai noskaidrotu notikušā apstākļus, sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību. Šobrīd kriminālprocesu izmeklēšanā pārņēmusi Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa.

Lai kliedētu bažas saistībā ar iepriekš izskanējušo informāciju par iespējamām nepilnībām policijas reaģēšanā, kā arī atteikumu sākt kriminālprocesu par draudiem cilvēka dzīvībai vai veselībai, VP Iekšējās kontroles birojā (IKB) sākta dienesta pārbaude. Zellis pirmdien sacīja, ka pārbaudes uzdevums būs rūpīgi un objektīvi izpētīt visus apstākļus, kas saistīti ar lēmumu par atteikšanos sākt kriminālprocesu. Pirms IKB pārbaudes noslēguma un atzinuma viņš policijas iepriekšējo lēmumu nekomentēja.

Kriminālprocesā turpinās aktīva, objektīva un rūpīga izmeklēšana, kurā tiek pārbaudīta visa iespējamā informācija un versijas, kas varētu būt saistītas ar minēto notikumu. Tāpat ir noteiktas vairākas ekspertīzes.

VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks pirmdien nekomentēja, vai no kaimiņiem iepriekš saņemtas jebkādas sūdzības par cietušajiem.

Policija norāda, ka tai ir saprotama sabiedrības interese un vēlme nekavējoties uzzināt traģiskā notikuma motīvus un apstākļus. Kamēr norisinās izmeklēšana, policija atturas no pārsteidzīgu secinājumu paušanas vai apstiprināšanas.

Policija aicina sabiedrību uzticēties izmeklēšanai, kas jau no pirmās dienas notiekot ciešā prokurora uzraudzībā.

Policija vērš uzmanību, ka, reaģējot un izmeklējot noziegumus, tā nekad nav lūkojusi cilvēku pēc tā statusa, piederības vai jebkādām citām pazīmēm - sabiedrības un ikviena iedzīvotāja drošība ir policijas pamatinteresēs.

Valsts policija kategoriski neatbalsta jebkāda veida vēršanos pret cilvēku vai kādām cilvēku grupām, balstoties uz to sociālās, rasu, nacionālās, etniskās, reliģiskās vai cita veida piederības.

Jau ziņots, ka minēto dienesta pārbaudi rosināja sākt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Dienesta pārbaude sākta, lai noskaidrotu, vai policijas amatpersonas ir atbilstoši reaģējušas uz cietušo personu rakstītajiem iesniegumiem par draudiem dzīvībai un veselībai.