Īlons Masks publiski paziņo, ka viņam ir Aspergera sindroms

Īlons Masks

FOTO: JOE SKIPPER/REUTERS/Scanpix

"SpaceX" dibinātājs, "Tesla Motors" un "PayPal" līdzdibinātājs Īlons Masks ASV raidījumā "Saturday Night Live" (SNL) publiski paziņojis, ka viņam ir Aspergera sindroms, vēstī Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

Šī bija pirmā reize, kad 49 gadus vecais uzņēmējs atklāti runājis par savu stāvokli.

Aspergera sindroms (AS) ir viens no autisma paveidiem, kas parasti attiecināms uz vieglu autisma formu. Cilvēkiem ar Aspergera sindromu parasti ir grūti iekļauties sabiedrībā. Toties viņi daudz vieglāk saskata dažādas likumsakarības, kuras citiem paliek nepamanītas.

"Es ne vienmēr runāju pareizi - man trūkst intonācijas vai valodas daudzveidības, cilvēkiem tikai tas vien var likties visai smieklīgi," viņš jokoja savā atklātajā monologā.

"Es šovakar ieiešu vēsturē ar to, ka esmu pirmais SNL viesis ar Aspergera sindromu."

10

Viņa komentārs izraisīja studijā esošās auditorijas ovācijas.

Daži cilvēki sociālajos tīklos tomēr apšaubīja viņa apgalvojumu. Viņi norādīja, ka komiķis Dens Eikroids, kurš ir publiski runājis par savu pieredzi ar Tureta un AS, iepriekš arī ir ņēmis dalību SNL.

Daži uzskata, ka AS bijis arī Sokratam, Čārlzam Darvinam, Īzakam Ņūtonan un Albertam Einšteinam, kaut arī nevienam no viņiem dzīves laikā diagnoze netika uzstādīta

Cilvēkiem ar AS ir raksturīgs šaurs interešu loks, kurā iekļaujas visnotaļ specifiskas lietas; tāpat ir raksturīga monotona, gandrīz robotiska balss.