Pavasara palos Līgatnes pārceltuvei nodarīti zaudējumi 13 142 eiro vērtībā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Zane Bitere/LETA

Ledus krāvumi pavasara palos Līgatnes pārceltuvei nodarījuši zaudējumus 13 142 eiro vērtībā, aģentūru LETA informēja aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) mediju attiecību eksperte Maija Rēna.

Februāra izskaņā ledus krāvumi Gaujā norāva Līgatnes pārceltuvi no troses un aiznesa aptuveni 50 metrus lejup pa upi.

Visus izdevumus, kas radās pēc pārceltuves aizskalošanas ar ledus masu, sedz apdrošinātāji, jo pārceltuve pret šādu negadījuma iespēju bija apdrošināta. Visa summa jau ir saņemta no apdrošināšanas kompānijas "Compensa".

Lai Līgatnes pārceltuve varētu atsākt darbu pilnvērtīgi, patlaban notiek piestātnes atjaunošana Pārgaujas pusē, taču "specifisku materiālu trūkuma dēļ" šis darbs var nedaudz iekavēties. Paralēli tiek projektēta un tiks veidota jauna pārceltuves mehānisma trose, esošo situāciju raksturoja Rēna.

Pati pārceltuves platforma ir darba kārtībā un ir atzīta par drošu kuģošanas līdzekli. Tā ir iekļauta Latvijas Kuģu reģistrā un pašlaik darbojas vienkāršotā režīmā, nodrošinot vietējo iedzīvotāju vajadzības un iespēju piekļūt pakalpojumiem un uz savām mājvietām. Transportlīdzekļus pārceltuve patlaban nepārvadā.

DAP eksperti, kas uzrauga pārceltuves atjaunošanu, izsaka cerību, ka tā pilnā režīmā varēs atsākt darbu vasaras sākumā, piebilda Rēna.

Kā pavasarī aģentūrai LETA pastāstīja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins (V), Līgatnes pārceltuve pēdējos astoņus, deviņus gadus ir darbojusies visu gadu. Līdzīgā negadījumā tā cietusi 1994.gada pavasara palos un pagājušā gadsimta 80.gadu sākumā.

Līgatnes pārceltuve pieder DAP, bet par tās uzturēšanu un apsaimniekošanu gādā Pārgaujas un Līgatnes novada pašvaldības. Ik gadu tās darbības nodrošināšanā abas pašvaldības kopā iegulda aptuveni 10 000 eiro, informēja Šteins.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu