Palestīnieši turpina apšaudīt Izraēlu ar raķetēm

Apšaude Gazas sektorā.

FOTO: AFP/SCANPIX

Izraēla otrdien, 11. maijā, paziņojusi, ka palestīnieši turpina no Gazas sektora apšaudīt tās teritoriju un ka kopumā kaujinieki izšāvuši jau vairāk nekā 200 raķešu.

"Kopš plkst.18 teroristu grupas no Gazas raida raķetes pret Izraēlas civiliedzīvotājiem. Bez pārtraukuma. Tagad ir plskt.4. Tas nozīmē desmit stundas ilgu raķešu uzbrukumu," tviterī vēsta Izraēlas armija.

Jau pirms pusnakts armija ziņoja, ka palestīnieši izšāvuši vairāk nekā 150 raķetes, no kurām lielu daļu pārtvērusi Izraēlas pretgaisa aizsardzības sistēma "Dzelzs kupols".

Otrdienas rītā armijas pārstāvis pavēstīja, ka "Dzelzs kupola" efektivitāte sasniegusi 90%, piebilstot, ka aptuveni trešdaļa raķešu nogāzusies, esot vēl virs Gazas joslas.

Armijas pārstāvis piebildis, ka lielais raķešu skaits, kas nokritis palestīniešu teritorijā, domājams, prasījis arī upurus.

Armija arī paziņojusi, ka kāda no palestīniešu raķetēm tomēr trāpījusi dzīvojamo ēku Aškelonā, ievainojot sešus cilvēkus.

Radikālā islāmistu grupējuma "Hamas" militārais spārns "Al Kasama brigādes" paziņojis, ka Aškelonas apšaude bijusi atriebība par kādas dzīvojamās ēkas bombardēšanu Gazas joslas rietumos.

Reaģējot uz raķešu apšaudēm, Izraēla veikusi triecienus 130 "militāriem objektiem" Gazas joslā, nogalinot vismaz 15 radikālo islāmistu grupējumu "Hamas" un "Islāma džihāds" kaujiniekus, ziņo armija.

Gaisa uzlidojumos, ko veikušas gan kara lidmašīnas, gan bezpilota lidaparāti, bombardētas raķešu ražotnes un noliktavas, kā arī kaujinieku apmācības vietas.

Tikmēr palestīnieši ziņo, ka bombardēšanā nogalināti vismaz 22 cilvēki, tostarp deviņi bērni.

Spriedze izraēliešu un palestīniešu attiecībās pēdējo dienu laikā krasi saasinājusies. Nedēļas nogalē sadursmēs starp palestīniešu dievlūdzējiem un Izraēlas policiju, kas notikušas Jeruzalemē pie Aksas mošejas, ievainoti simtiem cilvēku.

Laikraksts "Jerusalem Post" vēsta, ka "Hamas" pārstāvis esot piedraudējis ar liela mēroga uzbrukumiem izraēliešiem, ja Izraēlas policija divu stundu laikā līdz pirmdienas vakaram neatstās Aksas mošejas apkārtni.

Neilgi pēc ultimāta termiņa beigām tika saņemtas ziņas par masīvas raķešu apšaudes sākumu.

"Hamas" pārstāvis norādījis, ka tā esot atriebība Izraēlai "par tās noziegumiem un agresiju pret svēto pilsētu".