Dalība "Eirovīzijā" Latvijai šogad izmaksājusi visdārgāk

FOTO: Instagram / samantatina

Samanta Tīna, kas šogad "Eirovīzijā" pārstāvēja Latviju ar dziesmu "The Moon is Rising" konkursa pusfinālā ierindojās pēdējā vietā. Pēc aizvadītā pasākuma izdevumam "Privātā Dzīve" ir izdevies noskaidrot, cik Latvijai izmaksāja dalība konkursā.

Izdevums "Privātā Dzīve" vēsta, ka šogad kopējās Eirovīzijas izmaksas Latvijas Televīzijai bijušas nedaudz vairāk par 150 tūkstošiem eiro.

"Parasti LTV ieguldītā summa ir aptuveni 100 tūkstoš eiro, bet šogad tā palielinājās Covid-19 ierobežojumu un Eiropas Raidorganizāciju apvienības (ERA) prasību dēļ," izdevumam norāda LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Papildus ierastajiem priekšnesuma sagatavošanas darbiem šoreiz katrai dalībvalstij bija jānodrošina rezerves video, ja nu kāda delegācija pandēmijas dēļ uz skatuves tomēr nevarēja kāpt.

Tāpat papildu izmaksas sastādīja arī katra delegācijas pārstāvja izmitināšana savā viesnīcas numuriņā - arī tas bijis ERA epidemioloģiskās drošības nosacījums.

"Privātā Dzīve" vēsta, ka pārējās izmaksas veidojuši priekšnesuma izveide uz lielās skatuves, grafiskie videorisinājumi, TV režijas koncepta izstrāde, tērpu izveide, komandējuma izmaksas delegācijai, viesnīcas, algas un arī speciāla Eirovīzijai veltītā raidījuma "Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu" sagatavošana.

Jau vēstījām, ka 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvaras laurus plūca Itālijas pārstāvji "Måneskin" ar dziesmu "Zitti E Buoni".

Latvija finālam nekvalificējās, savā pusfinālā paliekot pēdējā vietā.

Foto: 65. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls