Paeglītis: RAKUS aizvien ārstējas samērā daudz Covid-19 slimnieki ar smagu slimības gaitu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis. Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) samazinās jaunu Covid-19 pacientu skaits, tomēr arvien ārstējas samērā daudz Covid-19 slimnieki ar smagu slimības gaitu, piektdien, 18. jūnijā, intervijā Latvijas Radio sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Tomēr, ja viņam ir jāsalīdzina situācija kāda tā bija gada sākumā, tad Paeglītis atzina, ka tā ir krietni labāka, jo Covid-19 slimnieku skaits samazinājies četras reizes, nekā tas bija janvārī. Taču piecos slimnīcas stacionāros pašlaik uzturas ap 75 Covid-19 slimnieki, tostarp diezgan daudz ir slimnieki ar smagu slimības norisi. Slimnieki, kas uzturas intensīvās terapijas nodaļā, ir ap 15% līdz 17% no kopējā skaita.

Tāpat neatliekamo jeb akūto slimnieku plūsma, salīdzinot ar situāciju janvārī, RAKUS ir pieaugusi par 40%, sasniedzot pirms pandēmijas līmeni, jo vidēji dienā pēc neatliekamās palīdzības slimnīcā vēršas 140 cilvēki, bet gada sākumā tādu pacientu skaits bija zem simta. Tiesa, liela daļa ir hroniskie pacienti, kuri ilgstoši nav vērsušies pie ārsta, piebilda Paeglītis.

"Plānveida operācijas, kas straujās Covid-19 izplatības dēļ iepriekš bija atceltas, tagad slimnīcā ir atjaunotas. Arī operāciju skaits ir strauji palielinājies un atgriezies pirms pandēmijas līmenī," stāstīja slimnīcas vadītājs.

Uz jautājumu, kā slimnīcai sokas ar pašu darbinieku vakcināciju, Paeglītis atbildēja, ka pret Covid-19 ir vakcinēti aptuveni 70% slimnīcas personāla, lai gan ir arī tādi darbinieki, kuri atsakās vakcinēties. "Mēs neatlaidīgi turpināsim pārliecināt šaubīgos darbiniekus, ka vakcinācija ir nepieciešama. Slimnīcas darbinieki ir noguruši uz izdeguši, tāpat kā sabiedrība ir nogurusi no ierobežojumiem, tāpēc vakcinācija pret Covid-19 ir jāturpina," sacīja Paeglītis.

Jau ziņots, ka kopš vakcinācijas procesa sākuma Latvijā vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmuši jau 30% iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Aizvadītajā diennaktī vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši kopumā 11 148 cilvēki, no kuriem pirmo vakcīnas devu saņēmuši 3220 cilvēki, bet 6533 - vakcīnas otro devu. Vēl 1395 personas aizvadītajā dienā saņēmušas "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Tā kā vakcinētājiem dati par potēšanas faktu sistēmā jāievada trīs dienu laikā, kopumā vakcinēto iedzīvotāju skaits vēl var pieaugt.

Līdz šim vismaz vienreiz pret Covid-19 Latvijā ir potēti 577 410 cilvēki, savukārt vakcinācijas procesu noslēdza 418 820 cilvēki.

Par vakcinācijas procesu noslēgušiem tiek uzskatīti cilvēki, kuri saņēmuši "AstraZeneca", "Pfizer"/"BioNTech" vai "Moderna" ražotās potes abas devas vai "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva. Imunitāte pret Covid-19 izraisošo vīrusu pēc dažādu vakcīnu saņemšanas gan iestājas atšķirīgos laikos.

Kopumā valstī līdz 18. jūnijam veiktas 1 041 827 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada aprīļa sākumā provizoriski bija 1 887 600 iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši 30,59% iedzīvotāju, bet abas - 24,6%.

Vakar Latvijā izpotētas 3017 "Pfizer"/"BioNTech" ražotās vakcīnas pirmās devas un 3558 šīs vakcīnas otrās devas, 200 "Moderna" vakcīnas pirmās devas un 999 šīs vakcīnas otrās devas, trīs "AstraZeneca" vakcīnas pirmās devas un 1976 otrās devas, kā arī 1395 J&J vakcīnas devas, liecina NVD dati.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3. aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Savukārt kopš 3. maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19, iepriekš pierakstoties, var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17. maija - arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2. jūnija - arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu