Bērnu tiesību aizsardzības eksperti vērtēs "Mini Miss Latvija" atbilstību likumam (8)

Apollo.lv
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Cheryl Casey/Shutterstock.com

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) un Latvijas Republikas tiesībsarga birojs atzīst, ka konkurss "Mini Miss Latvija", iespējams, ir pretrunā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, līdz ar to, VBTAI nolēmusi uzsākt pārbaudi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Skaistumkonkurss nonācis speciālistu redzeslokā, jo Bērnu tiesību aizsardzības likumā ir noteikts, ka ir aizliegts bērnus iesaistīt skaistumkonkursos vai tamlīdzīgos pasākumos, kuru galvenais mērķis ir tikai ārējā izskata vērtēšana.

Konkursa rīkotāja Kristīne Lindenblate pārkāpumus nesaskata, jo konkursā tiekot vērtēts nevis izskats, bet gan meitenes talants. Viņa pavēstīja, ka konkursa laikā notiek arī talantu šovs, kuros bērni demonstrē savas spējas.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Evija Rācene norādīja, ka sākotnēji konkursā bija jāiesūta bērna profila bildes pilnā augumā. Viņas skatījumā, patlaban ir grūti saskatīt, ka šajā konkursā tiktu vērtēts talants, turklāt arī tad, ja tiktu vērtēts talants, tad bērniem tas varētu būt traumējoši, jo "kā var salīdzināt dziedāšanu ar dejošanu, zīmēšanu vai aušanu".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu