Merkele: Vācijā vakcinācija paliks brīvprātīga

Angela Merkele.

FOTO: Reuters/ScanPix

Vācija neplāno sekot Francijas un citu valstu piemēram, nosakot daļai sabiedrības obligātu vakcinēšanos pret Covid-19, otrdien paziņojusi kanclere Angela Merkele.

"Mēs negrasāmies iet pa šo ceļu," pēc Roberta Koha institūta (RKI) apmeklējuma pavēstīja Merkele.

"Mēs atrodamies tās fāzes sākumā, kurā [potēšanos] joprojām reklamējam, kurā mums ir vairāk vakcīnu nekā ļaužu, kas vēlas potēties."

1

Pēc lēnā vakcinācijas sākuma Vācija vasarā to ievērojami paātrināja, un līdz otrdienai pilnībā bija vakcinēti 42,6% no visiem pieaugušajiem, bet vismaz vienu vakcīnas devu bija saņēmuši jau 58,5%.

Taču pēdējo divu nedēļu laikā pieprasījums pēc vakcinēšanās ir sarucis, un pirmdien sapotēto skaits bija zemākais kopš februāra.

Tagad Vācijā par dominējošo kļuvis īpaši lipīgais koronavīrusa Indijas jeb delta variants, un RKI norādījis, ka nepieciešams vakcinēt vismaz 85% pieaugušo, lai sasniegtu tā dēvēto pūļa imunitāti.

Tas licis dažiem mudināt mainīt pieeju vakcinācijas kampaņai.

Zāras Universitātes ģenētikas eksperts un Vācijas Ētikas padomes loceklis Volframs Hens, kas konsultē valdību par vakcinācijas stratēģiju, otrdien aicinājis skolotājiem potēšanos noteikt par obligātu.

"Skolotājiem un pasniedzējiem savas profesijas izvēles dēļ ir ļoti īpaša atbildība pret tiem cilvēkiem un viņu ģimenēm, kas tiem uzticēti," sarunā ar laikrakstu "Bild" uzsvēris Hens.

1

Kā ziņots, pirmdien par veselības aprūpes sistēmas darbinieku obligāto vakcināciju pret Covid-19 paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Līdzīgus lēmumus jau pieņēmusi arī Grieķija, Itālija un Lielbritānija.