Pk, 30.09.2022.

Mediķis aicina izmaksāt 300 eiro pabalstu visiem iedzīvotājiem, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19

LETA
Mediķis aicina izmaksāt 300 eiro pabalstu visiem iedzīvotājiem, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 65
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vakcinācijas centra "ATTA centrs" apmeklējuma laikā, kurā iepazīstas ar vakcinācijas procesu klātienē.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vakcinācijas centra "ATTA centrs" apmeklējuma laikā, kurā iepazīstas ar vakcinācijas procesu klātienē. Foto: Paula Čurkste/LETA

Valdībai būtu jāpieņem lēmums katram Latvijas iedzīvotājam, kurš būs vakcinējies līdz šī gada 15. septembrim, izmaksāt pabalstu 300 eiro apmērā, vēstulē veselības ministram Danielam Pavļutam (AP) rosina Latvijas un Baltijas Dermatovenerologu asociācijas prezidents Andris Rubins.

"Esmu pārliecināts, ka tas dos lielu stimulu svārstīgajiem, kuri vēl nav vakcinējušies, un arī tiem, kas vēl īsti nav dzirdējuši vai sapratuši vakcinācijas pret Covid-19 jēgu," uzskata mediķis.

Viņaprāt, šāds atbalsts, kas, pēc paša aplēsēm, varētu izmaksāt no 400 līdz 500 miljoniem eiro, "atnāks atpakaļ, stimulējot Latvijas ekonomiku". Turklāt, viņa ieskatā, tādējādi varētu īsā laikā panākt, ka līdz septembra beigām Latvijā būtu vakcinējušies 70% iedzīvotāju.

Lai par šo ieceri informētu Latvijas iedzīvotājus, mediķis iesaka vienu vai divas nedēļas pēc kārtas trīs līdz četras reizes dienā izziņot šo informāciju visos Latvijas radio kanālos un izlikt uzaicinājumus par vakcinēšanos un pabalstu visās pilsētas un ciemos.

Savukārt Latvijas valdība, viņaprāt, šim mērķim varētu pieprasīt papildu līdzekļus no Eiropas Savienības.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu