FOTO un VIDEO ⟩ Vietām plosās spēcīgas pērkona lietusgāzes. Ogrē un Salaspilī applūdušas ielas

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Latvijas austrumu daļā plosās spēcīgas pērkona lietusgāzes. Ogrē un Salaspilī stiprā lietus dēļ applūdušas ielas, lai gan stipras pērkona lietusgāzes gaidāmas arī Latvijas austrumu daļā.

Ogrē applūdušas vairākas pilsētas ielas, tādējādi apgrūtinot pārvietošanos ar automašīnām. Līdzīga situācija ir Salaspilī un abās pilsētās ir arī applūduši daudzdzīvokļu ēku iekškvartāli.

Lietusgāzes šodien būs stipras, iespējama arī krusa, aģentūru LETA iepriekš informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Negaisa laikā gaidāmas krasas vēja brāzmas līdz 15 metriem sekundēm (m/s). Negaiss turpināsies līdz nakts pirmajai pusei. Brīdinājums spēkā šodien no plkst.14.30 līdz plkst.23.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka īpaši piesardzīgiem jābūt vietās, kas sevišķi pakļautas pērkona negaisu ietekmei, piemēram, mežos, atklātās teritorijās. Nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu.

Iespējama lokālu zemāko teritoriju applūšana. Braukšanas apstākļus uz ceļa var apgrūtināt pasliktināta redzamība un akvaplanēšana. Āra aktivitātes var tikt traucētas. Ja vien iespējams, jāmeklē patvērumu slēgtās telpās.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

Portāla "Apollo.lv" aculiecinieks iesūtījis video, kurā redzams, kā Salaspilī pie "E. Gulbja Laboratorijas" applūdušas kāpnes. 

FOTO: Aculiecinieka foto