Lietuvā migrantu mītņu apsargāšanā iesaistīsies arī armija

LETA
Lietuvā migrantu mītņu apsargāšanā iesaistīsies arī armija
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Lietuvas migrantu nometnes 1.daļa
Lietuvas migrantu nometnes 1.daļa Foto: Jānis Škapars/TVNET

Nelegālo migrantu izmitināšanas vietu apsargāšanā tuvākajā laikā iesaistīsies Lietuvas Bruņoto spēku karavīri, trešdien paziņojis aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.

"Iekšlietu ministrija lūgusi, lai armija palīdz pagaidu izmitināšanas vietu apsargāšanā un uzraudzībā," žurnālistiem sacījis ministrs. "Armija piešķirs cilvēkus un tehniku, palīdzot papildus apsargāt šīs vietas, lai iedzīvotāji varētu justies mierīgāk."

Viņš norādījis, ka armijai būtu jāgādā par 12 pagaidu izmitināšanas vietu, tai skaitā robežsardzes iecirkņu, apsardzību.

Kā piebildusi iekšlietu ministre Agne Bilotaite, pašlaik tiek darīts viss iespējamais, lai garantētu drošību vietās, kur jau izmitināti vai vēl tiks izmitināti nelegālie migranti.

"Esam lūguši karavīriem papildu palīdzību objektu apsargāšanā, jo tā mums tiešām ir vajadzīga. Mūsu sistēmas darbinieki jau ir iesaistījušies maksimāli, un kad dzirdu kritiku, ka mums vēl ir neizmantoti resursi, gribu skaidri pateikt - visas iekšlietu sistēmas struktūras jau ir iesaistītas maksimāli," viņa izteikusies.

Norādi uz to, ka iekšlietu sistēma vēl nav izmantojusi visus tās rīcībā esošos līdzekļus, otrdien izteica prezidents Gitans Nausēda, komentējot Iekšlietu ministrijas ierosinājumu izsludināt pierobežas pašvaldībās ekstremālo stāvokli. Runādams par saspringto situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar iedzīvotāju protestiem pret plāniem izmitināt migrantus pašvaldībās, prezidents pauda viedokli, ka valdībai par saviem plāniem būtu jāapspriežas ar vietējām kopienām un pašvaldībām, bet pieredzētie konflikti liecina, ka "jau pašā sākumā ticis runāts no spēka pozīcijām".

Kā ziņots, nelegālo migrantu plūsma pāri Baltkrievijas robežai pēdējā laikā krasi pieaug, un kopš šā gada sākuma Lietuvā aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits sasniedzis 3027.

Migranti tiek izmitināti gan teltīs Pabrades Ārvalstnieku reģistrācijas centrā, gan Robežsargu skolas ēkā Medininkos, gan robežsardzes iecirkņu teritorijā, gan pašvaldībām piederošos objektos Alītas pilsētā un rajonā, Lazdiju, Varēnas un citos rajonos.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu