Iļģuciema iedzīvotāji kategoriski iebilst pret bezpjumtnieku patversmi

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 7
Foto: Jub-Job/Shutterstock.com

Rīgas dome turpina meklēt iespēju vismaz daļēji pārcelt bezpajumtnieku patversmes pakalpojumus no Centrāltirgum piegulošās teritorijas uz kādu no Rīgas apkaimēm. Viena no domes noskatītajām vietām ir Iļģuciems, pret ko aktīvi iebilda iedzīvotāji, tādēļ otrdien domes atbildīgās amatpersonas devās uz klātienes tikšanos ar šīs apkaimes iedzīvotājiem, kuri iecerei saka striktu "nē", vēsta LTV Ziņu dienests. 

Bezpajumtnieku patversmes izveide Iļģuciemā apkaimes iedzīvotājus ne pa jokam satraukusi, tādēļ otrdien, spītējot lietum, Iļģuciema iemītnieki uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem sanāca kuplā skaitā.

Neraugoties uz vēso laiku, diskusijas Dzegužkalna estrādē bija karstas. Iedzīvotāji sacīja: "Jūsu izvēle kā pirmā ir atrast apkaimi ar dzīvojamo funkciju un ielikt atskurbtuvi un nelabvēlīgo kontingentu starp jaunām ģimenēm ar maziem bērniem."

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns (Latvijas Reģionu apvienība) iedzīvotājiem atbildēja: "Rīgas domē vēl nav pieņemts neviens lēmums. Tas, kas noticis, ir tas, ka mēs vispār esam pacēluši tēmu."

Ieceri par bezpajumtnieku patversmes daļēju pārcelšanu prom no Centrāltirgus pašvaldībā virza Smiltēns.

Taču apkaimes iedzīvotāji uz šādu tirgošanos neielaidās un sacīja stingru "nē" patversmei savā apkaimē.

Dzirciema un Iļģuciema attīstības biedrības valdes locekle Agrita Kiopa norādīja: "Es domāju, ka tas ir absurds. Šeit nav nekādi kompromisi iespējami. Tas ir – vai nu, vai nu. Jo tad, kad apkaimē ieliek patversmi, tas nāk ar stigmu. Un šī stigma aizdzen prom gan cilvēkus, gan biznesus, gan attīstību."

Bet Iļģuciema iedzīvotāja Kristīne pauda: "Bomži ir nekaunīgi. Viņi nokārto savas dabiskās vajadzības. Viņi zog. Viņi traucē, bērniem ir bail no tādiem. Viņi ir dzērāji. Ar viņiem ir sociāli jāstrādā, nevis jāpārvieto. Nekas jau nemainīsies – viņi brauks uz centru atpakaļ."

"Ļoti skumji īstenībā. Ja mēs redzam, ka šobrīd brīvi soliņi, kur vecāki var pasēdēt, pieskatīt, kā bērni dauzās, tad šie soliņi vairs nebūs pieejami. Noskatīsimies, kā bezpajumtnieki sadzērušies guļ," sacīja iedzīvotājs Jānis.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 7

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu