Liepājas tramvaja vadītāja slepkava kategoriski noliedz savu vainu

Tramvajs Liepājā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Dienvidkurzemes prokuratūra cēlusi apsūdzību un Kurzemes rajona tiesai nodevusi krimināllietu par tramvaja vadītāja slepkavību. Saskaņā ar prokuratūras sniegto informāciju cilvēks dzīvību zaudējis konfliktā, kas izcēlies tramvaja neatvērto durvju dēļ, vēsta portāls "Liepajniekiem.lv". 

"Apsūdzētais vīrietis, atrodoties tramvajā, būdams alkohola ietekmē, dusmās par to, ka pieturā neatvērās tās tramvaja durvis, pie kurām viņš stāvēja, lai pa tām izkāptu, uzsāka paša iniciētu īslaicīgu konfliktu ar tramvaja vadītāju," informē Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Vīrietis piegājis pie tramvaja vadītāja kabīnes durvīm un, kad tramvaja vadītājs tās atvēris un panācis pretī, iesitis viņam pa plecu, no jakas kabatas izņēmis līdzi paņemto kabatas nazi un iedūris tramvaja vadītājam kaklā, kā arī krūšu kurvī.

Pielietotās vardarbības dēļ tramvaja vadītājam nodarīti smagi miesas bojājumi, kas ir bīstami dzīvībai un ir tiešā cēloniskā sakarībā ar viņa nāves iestāšanos nepilnas stundas laikā, informē prokuratūra.

Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 116. panta – par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību).

"Apsūdzētais šobrīd atrodas apcietinājumā un savu vainu slepkavības izdarīšanā neatzīst, norādot, ka tramvaja vadītāju gribējis tikai pabaidīt, neesot gribējis nogalināt," pauž U. Rēķe.

Pagājušās nedēļas nogalē lietas izskatīšanas datums tiesā vēl nebija noteikts, uzzināja laikraksts.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.