Lietuvā pēc otrdienas "rekorda" aizturēti 35 nelegālie migranti; vēl vairāki piespiesti doties atpakaļ uz Baltkrieviju

Migranti Verebieji ciema nometnē

FOTO: Jānis Škapars

Lietuvā pagājušajā diennaktī aizturēti 35 nelegālie migranti, bet vēl lielāku skaitu Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju, trešdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.

Pēdējo reizi Lietuvā diennakts laikā aizturēto nelegālo migrantu skaits ar divciparu skaitli bija mērāms 24.jūlijā, kad tika aizturēti 40 migranti. Pēc tam skaits pieauga un 2.augustā sasniedza diennakts rekordu - 287.

Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite pirmdien parakstīja rīkojumu, kas paredz, ka robežsargiem migranti, kas nelegāli šķērsojuši robežu, jāpiespiež doties atpakaļ. Šim nolūkam atļauts izmantot psiholoģisko spiedienu un fizisko spēku. Šo rīkojumu robežsargi sāka pildīt otrdien.

Valsts robežsardzes dienesta preses sekretārs Roks Pukinsks, atbildot uz ziņu aģentūras BNS jautājumu, atteicās atklāt, cik robežu nelegāli šķērsojušo migrantu aizvadītajā diennaktī piespiesti doties atpakaļ uz Baltkrieviju. Pukinsks tomēr apstiprināja, ka šis skaits ir lielāks par 180, ko otrdienas pēcpusdienā nosauca Valsts robežsardzes dienesta priekšnieks Rustams Ļubajevs.

Kā ziņots, nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai pēdējā laikā krasi pieaug. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits pārsniedzis 4000. Lielākā daļa nelegālo migrantu vēlas caur Lietuvu nokļūt Rietumeiropas valstīs.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svjatlanai Cihanouskai.