Polija piešķīrusi vīzu Baltkrievijas sprinteres Cimanouskas vīram

Kristina Cimanouska

FOTO: Aleksandra Szmigiel/REUTERS

Polija piešķīrusi vīzu arī Baltkrievijas olimpiskās izlases dalībnieces Kristīnas Cimanouskas vīram, trešdien paziņojusi Polijas valdība.

Līdzīgi kā Cimanouskai, arī viņas vīram vīza piešķirta humānu apsvērumu dēļ.

Cimanouska pašreiz ir ceļā uz Poliju.

Jau ziņots, ka Cimanousku, kurai pirmdien būtu bijis jāstartē 200 metru distancē, treneri svētdien nolēma steidzami nogādāt atpakaļ uz Minsku.

Sportiste iepriekš videoierakstā sociālajā tīklā "Instagram" paziņoja, ka izlases vadība bez viņas ziņas pēkšņi izlēmusi, ka viņai būs jāstartē arī 4x400 metru stafetes skrējienā, kurā nepietiekama dopinga testu skaita dēļ nevarēs piedalīties divas citas baltkrievu skrējējas. Cimanouska kritizēja šo lēmumu, vaicādama, kādēļ par sporta funkcionāru pieļautajām kļūdām jāatbild citiem, un ar to izpelnīdamās kaunināšanu Baltkrievijas oficiālajos medijos par "komandas gara trūkumu".

Svētdien viņai tika likts sakravāt mantas, lai ar lidsabiedrības "Turkish Airlines" reisu no Tokijas Hanedas lidostas atgrieztos Minskā. Baltkrievijas Olimpiskā komiteja vēlāk skaidroja, ka tas darīts saistībā ar ārstu atzinumu par sportistes "emocionālo un psihisko stāvokli", bet pati sprintere paziņoja, ka ārsti ar viņu nav runājuši.

Lidostā sportiste atteicās sēsties lidmašīnā un vērsās pēc palīdzības pie policijas. Nakti uz pirmdienu viņa pavadīja lidostas viesnīcā, bet pirmdienas vakarā ieradās Polijas vēstniecībā.

Cimanouskas vīrs no Baltkrievijas ir aizlidojis uz Ukrainu, un ir gaidāms, ka viņi satiksies Polijā.