Raidījums: Pēc mediķes pašnāvības RAKUS uzlabo nodaļas darbu (20)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ārsti. Ilustratīvs attēls.
Ārsti. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas Austrumu slimnīcas veiktajā pārbaudē nav gūti pierādījumi tam, ka tieši nodaļā notiekošo konfliktu dēļ Rehabilitācijas klīnikas ārste izdarījusi pašnāvību, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Dienas ziņas".

Taču tas, ka arī šīs nodaļas mediķiem bija jādodas frontes pirmajās līnijās, strādājot Covid-19 nodaļās, pastiprinājis izdegšanu. Pateicoties piesaistītajai psihoterapeitei, daudzas lietas izdevies izrunāt un sakārtot, bet ar vienu vadošu darbinieci pēc šīs traģēdijas darba attiecības ir pārtrauktas.

Gados jaunā mediķe jau vairākkārt bija nonākusi psihiatru aprūpē, jo viņai bija skumjas, depresija un pašnāvības domas. Viņa ārstējās ambulatori. Un arī pašnāvību izdarīja laikā, kad bija "uz slimības lapas".

Taču smagais Covid-19 gads, visticamāk, stāvokli pasliktināja.

Arī rehabilitologiem bija jādodas strādāt Covid-19 nodaļās, bija garas dežūras. Uz tiem, kas atteicās, vai uz tiem, kam bija pat legāls iemesls nenākt uz darbu, piemēram, bērnu slimības dēļ, kolēģi skatījās dusmīgi.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ārstniecības direktore Ilze Pučkure norādīja: "Tas veidoja stresus, saasinājās psihoemocionālā spriedze kolektīvā, taču nevaru apliecināt un apgalvot, ka tas ir saistībā ar šo skumjo notikumu. Šeit ir jāņem vērā Covid-19 situācija, un tas, ka cilvēki pusgadu iepriekš nebija aizsargāti, jo nebija vakcīnas. Viņi tiešām devās frontes pirmajās līnijās. Neskaidrs vīruss, augsts nāves risks, viņi cīnījās, darīja. Tā ir liela emocionālā slodze."

Pēc kolēģes pašnāvības slimnīcas vadībai vēstuli uzrakstīja citi nodaļā strādājošie. Viņi minēja konfliktus, īpaši ar vienu vadošu ārsti. Lai situāciju risinātu, tika piesaistīta Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas profesore.

"Mēs nodrošinām mūsu darbiniekiem gan individuālās psihoterapeita konsultācijas, gan grupu konsultācijas. Papildus bija liels darbinieku atbalsts, un viņi iesniedza priekšlikumus darba vides, darba organizācijas, nepieciešamo tehnoloģiju uzlabošanai. Un pat jaunu pakalpojumu attīstībai mūsu slimnīcā," norādīja Pučkure.

Tagad reizi nedēļā notiek tikšanās ar klīnikas vadītāju, lai izvērtētu nedēļas darbu. Atgriezeniskā saite ļauj novērtēt padarīto. Un reizē šis ir aicinājums arī citu nodaļu mediķiem ieklausīties sevī.

Pučkure norādīja: "Mediķim, kā jebkuram cilvēkam, nepatīk atzīt to, ka viņš ir izdedzis. Ka kaut ko nespējam darīt. Mēs esam varoņi! Tā ir individuāla saruna ar sevi. Un, ja ir lietas, ko nespējam risināt, pirmais ir ģimenes ārsts, un ir arī citi speciālisti."

Komentāri (20)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu