T, 28.09.2022.

FOTOSTĀSTS ⟩ Ieskats aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Daugavpils"

LETA
Ieskats aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Daugavpils"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Uz Latvijas - Baltkrievijas robežas aizturētie nelikumīgie robežpārkāpēji pusdienlaikā  Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Daugavpils".
Uz Latvijas - Baltkrievijas robežas aizturētie nelikumīgie robežpārkāpēji pusdienlaikā Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Daugavpils". Foto: Ivars Soikāns/LETA

Daugavpils pašvaldība apzina iespējamās nelegālo imigrantu izmitināšanas vietas pilsētā, otrdien žurnālistiem atzina pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).

Viņš stāstīja, ka katru rītu pilsētas vadība saņem operatīvo informāciju no robežsargiem par aizturēto imigrantu skaitu un notiekošo uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.

"Pašlaik mēs aktīvi komunicējas ar Valsts robežsardzi," komentēja Elksniņš, skaidrojot, ka pagājušajā nedēļā pilsētas pārstāvji ir tikušies ar vietējo robežsardzes vadību.

Tāpat dome no Iekšlietu ministrijas ir saņēmusi lūgumu apzināt iespējamās bēgļu izmitināšanas vietas pilsētas. Tas pašvaldībai ir jāizdara līdz 12.augustam.

"Mēs esam saviem atbildīgajiem dienestiem devuši uzdevumu šīs vietas arī apzināt," sacīja mērs.

Savukārt Augšdaugavas novada pašvaldībā aģentūrai LETA nekomentēja iesaisti imigrantu izmitināšanā. Pašvaldības pārstāvis Dainis Bitiņš skaidroja, ka visa informācija tiks nodota Iekšlietu ministrijai.

Armija vispirms vēlas sagaidīt IeM prasības un tad izvērtēs iespējas piedāvāt armijas objektus imigrantu izvietošanai

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) vispirms vēlas sagaidīt Iekšlietu ministrijas (IeM) prasības un tad izvērtēs iespējas piedāvāt armijas objektus nelegālo imigrantu izvietošanai.

Aizsardzības ministrijas preses pārstāve Sandra Brāle aģentūrai LETA teica, ka vispirms NBS sagaidīs IeM informāciju par infrastruktūrai nepieciešamajām prasībām, bet tad izvērtēs, kurus objektus iespējams piedāvāt robežpārkāpēju izmitināšanai.

NBS komandieris Leonīds Kalniņš otrdien pāris stundas pirms valdības lēmuma aģentūrai LETA skaidroja, ka NBS ir gatavi sniegt palīdzību aizturēto pārkāpēju izmitināšanas vietu izveidošanā, taču NBS šajā virzienā skatītos nedaudz savādāk, proti, imigrantus varētu izvietot bijušajās skolās, jo tās ir jau gatavas ēkas ar plašāku infrastruktūru un tur vieglāk ir nodrošināt apsardzi.

NBS komandieris uzskata, ka šādā gadījumā apsardzes funkcijas vairāk būtu jāveic iekšlietu struktūrām, jo NBS galvenā loma šajā krīzē ir palīdzības sniegšanā tieši robežkontroles pastiprināšanā un atturēšanā no robežas pāriešanas.

Jau ziņots, ka valdība ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu šodien nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un Valsts policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Valdības lēmums paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem sadarbībā ar Valsts robežsardzi, kā arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi nodrošināt vietu un infrastruktūru, kur būtu izmitināmi nelikumīgie robežšķērsotāji, kā arī personas, kas iesniegušas iesniegumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Jau ziņots, ka kopumā laikā no 6.augusta līdz 10.augusta rītam par Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 283 personas. Kopumā šogad par šīs robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturētas 343 personas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu