C, 23.03.2023.

Aizvadītajā diennaktī Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 19 migrantus

LETA
Aizvadītajā diennaktī Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 19 migrantus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Lietuvas migrantu nometne. Ilustratīvs attēls
Lietuvas migrantu nometne. Ilustratīvs attēls Foto: Jānis Škapars

Aizvadītajā diennaktī Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 19 migrantus, kas nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvas teritorijā, bet divi migranti pieņemti humānu apsvērumu dēļ, piektdien pavēstīja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests un Statistikas departaments.

Robežsardzes preses pārstāvis Roks Pukinsks atteicās sniegt sīkāku informāciju, kādu humāno apsvērumu dēļ migrantiem atļauts palikt Lietuvā.

Pagājušās diennakts laikā pie Baltkrievijas robežas Lietuvas robežsargi nav izmantojuši dienesta ieročus, speclīdzekļus vai fizisku spēku, norādīts robežsardzes paziņojumā.

Lietuvas robežsargi pie Baltkrievijas robežas patrulē pastiprinātā režīmā, iesaistot karavīrus.

Kā ziņots, nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai pēdējā laikā krasi pieauga. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits pārsniedzis 4000. Lielākā daļa nelegālo migrantu vēlas caur Lietuvu nokļūt Rietumeiropas valstīs.

No 3.augusta, pildot iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu, Lietuvas robežsargi migrantus, kas nelegāli ierodas Lietuvā no Baltkrievijas, piespiež doties atpakaļ.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svjatlanai Cihanouskai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu