FOTO un VIDEO ⟩ Rīgas centrā norisinājies masu pasākums pret "obligāto vakcināciju"; sākts kriminālprocess par uzbrukumu policistam (133)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Juris Lisovs/TVNET

Šodien, 18. augustā, pie Valsts prezidenta pils un citviet Rīgas centrā norisinājās masu akcija pret "obligāto vakcināciju". Portāls "Apollo" piedāvāja video un teksta tiešraidi no notikuma vietas. 

Tiešraides arhīvs: Protestētāju pūļi dodas uz Ministru kabinetu

Valsts policijas komentārs (plkst. 22:50):

Šodien Vecrīgā bija sapulcējušies līdz 4000 iedzīvotāju. Lai fiksētu likumpārkāpējus, policija notiekošo filmēja ar kamerām un droniem. Ir konstatēti dažādi pārkāpumi – epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošana, atrašanās alkohola reibumā publiskā vietā, huligāniska rakstura darbības, mantas tīša bojāšana, kā arī uzbrukums policijas darbiniekam, par ko ir uzsākts kriminālprocess u.c.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzsver, ka policija šobrīd pilda noteiktos uzdevumus atbilstoši likumam “Par policiju”, izvairoties saasināt situāciju. Policija kategoriski neatbalsta šāda veida aktivitātes, kas viennozīmīgi rada apdraudējumu sabiedrības veselībai un atsevišķos gadījumos pat dzīvībām, ne tikai radot paaugstinātu risku saslimt ar Covid-19 infekciju, bet arī izraisot nekārtības, kas rezultējas ar huligāniska rakstura un citām noziedzīga satura izpausmēm. “Šīs pretlikumīgās masveida pulcēšanās kontekstā ir jājautā tiem, kas šo pasākumu organizēja un turpina pretlikumīgās darbības – vai šīs personas ir gatavas uzņemties atbildību par visām sekām, kas tiek un vēl tiks izraisītas, tai skaitā smagām un neatgriezeniskām? Aicinām visus nekavējoties izklīst, īpaši vecākus ar bērniem, jo pūlī ir daudz iereibušu un arīdzan agresīvi noskaņotu personu, ko policija ir identificējusi un veic visas darbības, lai nodrošinātu likumu ievērošanu,” norāda policijas priekšnieks.

Atgādinām, ka par masu nekārtību organizēšanu ir paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 225. pantā. Aicinām nepieļaut to!

Video: Tūkstošiem cilvēku pie Valsts prezidenta pils protestē pret "obligāto vakcināciju"

Sākotnēji Rīgas domē trīs fiziskas personas iesniegušas pieteikumus par masu pasākumu 18. augustā pie Valsts prezidenta pils, tomēr pirmdien, 16. augustā, šie cilvēki tos atsaukuši, informē Latvijas Radio.

Video: Aināra Šlesera jaunizveidotās partijas pārstāvji un atbalstītāji noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa 

Piketa "pret obligāto vakcināciju" izskaņā Rīgā, pie valdības mājas, ir vērojama vēl neizklīdušo protestētāju provokatīva uzvedība, bet Valsts policija (VP) ir sākusi kriminālprocesu par uzbrukumu policistam.

Vispirms protestētāji ap plkst.19 sāka pulcēties pie Brīvības pieminekļa, tad ap plkst.20 pulcējās pamata protesta akcijā pie Rīgas pils. Pēc vairāku politisku uzrunu teikšanas organizatori protestētāju pūli virzīja uz Brīvības pieminekli, taču tur neuzkavējās un uzreiz devās uz tuvējās Ministru kabineta ēkas pusi. Pie valdības ēkas jau bija pulcēti lielāki policijas spēki. Ceļā cilvēku pūlis vietām apturēja transporta kustību ielās, bet policija uz asumiem neizgāja un uzraudzīja notiekošo.

Izskanot uz protestu aicinājušā opozīcijas politiķa Alda Gobzema pēdējām runām pie valdības mājas un solījumiem par potenciāla streika rīkošanu, protesta rīkotāji ap plkst.22 paziņoja par pasākuma noslēgšanos, aicinot cilvēkus izklīst. Daļa no sanākušajiem tiešām devās prom, tomēr liela daļa cilvēku jau mazākās grupiņās palika gan Brīvības bulvārī, gan Brīvības pieminekļa tuvumā. Tuvojoties plkst.23, pie valdības mājas joprojām bija daudz cilvēku, pūlī izskanot jautājumiem, ko darīt tālāk.

Kā novēroja aģentūra LETA, pēc pasākuma oficiālajām beigām jau bija vērojama protestētāju agresīvi provokatīva rīcība. Vispirms kāds Valsts policijas automašīnai pie valdības ēkas izsita stiklu, taču šajā gadījumā policija nemetās uzreiz pūlī meklēt vainīgo. Policisti apskatīja auto bojājumus un aizbrauca.

Vēlāk kāda cita persona izšāva petardi, bet atsevišķas personas aizdedzināja dūmu sveces. Tāpat iepretim valdības mājai bija manāmi vairāki cilvēki, kuri urinēja apstādījumos, nereti bija redzami cilvēki, kuri, iespējams, lietoja alkoholiskos dzērienus. Ar atsevišķiem pārkāpējiem policija veica pārrunas, bet aizturēšanas nebija vērojamas.

Kā informēja VP, policija notiekošo filmē ar kamerām un droniem, lai fiksētu likumpārkāpējus. Pasākumā konstatēti dažādi pārkāpumi - epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošana, atrašanās alkohola reibumā publiskā vietā, huligāniska rakstura darbības, mantas tīša bojāšana, kā arī uzbrukums policijas darbiniekam, par ko ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks skaidroja, ka policija šobrīd pilda noteiktos uzdevumus atbilstoši likumam "Par policiju", izvairoties saasināt situāciju. Policija kategoriski neatbalsta šāda veida aktivitātes, uzsverot, ka tās viennozīmīgi rada apdraudējumu sabiedrības veselībai un atsevišķos gadījumos pat dzīvībām, ne tikai radot paaugstinātu risku saslimt ar Covid-19 infekciju, bet arī izraisot nekārtības, kas rezultējas ar huligāniska rakstura un citām noziedzīga satura izpausmēm.

"Šīs pretlikumīgās masveida pulcēšanās kontekstā ir jājautā tiem, kas šo pasākumu organizēja un turpina pretlikumīgās darbības - vai šīs personas ir gatavas uzņemties atbildību par visām sekām, kas tiek un vēl tiks izraisītas, tai skaitā smagām un neatgriezeniskām? Aicinām visus nekavējoties izklīst, īpaši vecākus ar bērniem, jo pūlī ir daudz iereibušu un arīdzan agresīvi noskaņotu personu, ko policija ir identificējusi un veic visas darbības, lai nodrošinātu likumu ievērošanu," stundu pirms pusnakts izplatītajā paziņojumā norādīja policijas priekšnieks.

VP atgādināja, ka par masu nekārtību organizēšanu ir paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 225.pantā.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Vecrīgā sapulcējās vairāki tūkstoši piketētāju, lai protestētu "pret obligātu vakcināciju" pret Covid-19. Šāds cilvēku skaits pārsniedza pašlaik protesta akcijās maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, līdz ar to protestētājus pieskatīja liels skaits policistu. Cilvēku pūlis neievēroja ne distances, ne sejas masku lietošanas prasības, kā to paredz esošie epidemioloģiskie noteikumi.

Lai arī protestētāju pūlī regulāri bija dzirdami arī radikāli aicinājumi, asi konflikti ar policistiem pasākuma pirmajās stundās netika novēroti.

Uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Gobzems, kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem. Pasākuma pievienojās arī topošās Aināra Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas "Par cilvēcīgu Latviju" politiķi.

Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.

Komentāri (133)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām