Sv, 2.10.2022.

Baidens: Atbildīgie par sprādzienu pie Kabulas lidostas tiks notverti

LETA
Baidens: Atbildīgie par sprādzienu pie Kabulas lidostas tiks notverti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
ASV prezidents Džo Baidens.
ASV prezidents Džo Baidens. Foto: Evija Trifanova/LETA

Ceturtdien pie Kabulas lidostas tika sarīkoti sprādzieni, kuros gāja bojā 12 amerikāņu karavīri. Vainīgie tiks notverti, paziņoja ASV prezidents Džo Baidens.

"Tie, kuri sarīkoja šo uzbrukumu, kā arī ikviens, kurš vēl Amerikai ļaunu, ziniet - mēs nepiedosim, mēs neaizmirsīsim, mēs jūs notversim un liksim samaksāt," sacīja Baidens ceturtdienas vakarā televīzijā pārraidītā uzrunā no Baltā nama.

Viņš arī nosauca nogalinātos amerikāņu karavīrus par varoņiem.

Baidens apstiprināja, ka ASV karavīri atstās Afganistānu iepriekš paredzētajā termiņā - 31.augustā, un līdz tam amerikāņu bruņotie spēki turpinās evakuēt cilvēkus no šīs valsts.

"Teroristi mūs neaizkavēs. Mēs viņiem neļausim apturēt mūsu misiju. Mēs turpināsim evakuāciju," sacīja ASV prezidents.

Baidens teica, ka viņa rīcībā nav informācijas, ka teroristu organizācija "Islāma valsts", kas uzņēmusies atbildību par teroraktu, to būtu sarīkojusi saziņā ar islāmistu grupējumu "Taliban", kas šomēnes pārņēma savā kontrolē gandrīz visu Afganistānu.

Pie Kabulas lidostas ceturtdien nogranda divi pašnāvnieku sarīkoti sprādzieni, kuros nogalināti 12 ASV karavīri un 15 ievainoti, iepriekš paziņoja ASV Armijas Centrālās pavēlniecības komandieris ģenerālis Kenets Makenzijs.

"Uzbrukumā tika nogalināti un ievainoti arī daudzi afgāņu civilisti," pavēstīja Makenzijs.

Pēc viņa teiktā, sprādzienus sarīkoja divi pašnāvnieki no džihādistu grupējuma "Islāma valsts" un ASV sagaida, ka grupējums mēģinās sarīkot jaunus uzbrukumus Kabulā.

Makenzijs norādīja, ka ASV ir apņēmības pilnas atriebties "Islāma valstij" par uzbrukumu. Neskatoties uz uzbrukumu, ASV turpinās evakuēt cilvēkus no Kabulas lidostas.

Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs iepriekš pavēstīja, ka pie lidostas notikuši divi sprādzieni - viens pie lidostas vārtiem un vēl viens netālajā viesnīcā.

"Islāma valsts" propagandas atzars "Amaq" izplatīja paziņojumu, kurā grupējums uzņemas atbildību par teroraktu pie Kabulas lidostas.

Paziņojumā teikts, ka spridzinātājam izdevies nokļūt piecus metrus no ASV karvīriem un detonēt spridzekļu jostu.

Tomēr "Islāma valsts" paziņojumā pieminēts tikai viens sprādziens.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu