Pk, 7.10.2022.

ASV brīdinājis cilvēkus par atkārtotiem draudiem līdzās Kabulas lidostai

LETA
ASV brīdinājis cilvēkus par atkārtotiem draudiem līdzās Kabulas lidostai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Piemiņas pasākums cilvēkiem, kas mira terorakta laikā Kabulas lidostā.
Piemiņas pasākums cilvēkiem, kas mira terorakta laikā Kabulas lidostā. Foto: AFP/SCANPIX

Sestdien, 28. augustā, ASV brīdināja par "specifiskiem, ticamiem draudiem" līdzās Kabulas lidostai un mudināja savus pilsoņus pamest šo apvidu, Vašingtonai ar brīdinājumu nākot klajā dažas dienas pēc asiņainā terorakta pret cilvēkiem, kas cenšas aizbēgt no talibu režīma.

ASV spēki, kas pārrauga evakuācijas operāciju, ir spiesti uzturēt ciešāku sadarbību ar talibiem, lai nepieļautu ceturtdienas asinspirts atkārtošanos.

"Ņemot vērā specifiskos, konkrētos draudus, visiem ASV pilsoņiem Kabulas lidostas tuvumā lidostas apkaime nekavējoties ir jāpamet,"

brīdinājumā par drošības situāciju norādīja ASV vēstniecība Kabulā.

Paziņojumā vēstniecība brīdināja par draudiem lidostas loka "dienvidu vārtiem, jaunajai Iekšlietu ministrijai un vārtiem līdzās Pandžšīras benzīntankam lidostas ziemeļrietumu pusē".

Vēl pirms šī paziņojuma ASV prezidents Džo Baidens sestdien brīdināja - ASV militārie komandieri uzskata, ka jauns uzbrukums var notikt "nākamajās 24-36 stundās", situāciju raksturojot kā "ārkārtīgi bīstamu".

Jau vēstīts, ka teroristam pašnāvniekam ceturtdien uzspridzinoties pie Kabulas lidostas, tika nogalināti vismaz 85 cilvēki, arī 13 ASV karavīri. Par uzbrukumu uzņēmās atbildību "Islāma valsts" vietējais atzars "Islāma valsts Horasānā".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu