Krieviju pametusi Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

FOTO: REUTERS/Alexey Malgavko/File Photo

Apcietinājumā esošā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša devusies prom no Krievijas, aģentūrai "Interfax" pavēstīja divi informēti avoti.

Pēc avotu teiktā, viņa pametusi Krieviju un devusies uz Helsinkiem.

16. augustā Maskavas tiesa Jarmišai par karantīnas noteikumu pārkāpšanu tiesa piesprieda 18 mēnešus ilgus pārvietošanās ierobežojumus. 27. augustā viņas aizstāvība spriedumu pārsūdzēja.

Ja spriedums stāsies spēkā, Jarmišai aizliegs bez kontrolējošās iestādes atļaujas izbraukt ārpus Maskavas apgabala robežām, kā arī piedalīties masu pasākumos.

Jarmiša, tāpat kā vairāki citi opozīcijas aktīvisti, tika apsūdzēta par aicinājumiem janvārī uz nesankcionētiem protestiem pret Navaļnija apcietināšanu pēc viņa atgriešanās no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc noindēšanas mēģinājuma.

Krievijas varasiestādes, izmantojot Covid-19 pandēmiju, faktiski ir aizliegušās jebkādas opozīcijas masu aktivitātes.

Jarmiša kopš februāra atradās mājas arestā.

Iepriekš augustā par karantīnas noteikumu pārkāpšanu pārvietošanās ierobežojumi tika piespriesti citai Navaļnija līdzgaitniecei - Ļubovai Soboļai. 7.augustā viņa izbrauca no Krievijas.

Savukārt Navaļnija brālim Oļegam tajā pašā lietā piespriests atlikts gadu ilgs cietumsods.

Opozīcija norāda, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina autoritārais režīms pastiprina spiedienu uz saviem pretiniekiem pirms septembrī gaidāmajām Valsts domes vēlēšanām, lai nepieļautu opozīcijas kandidātu dalību vēlēšanās un parlamenta apakšpalātā nodrošinātu valdošās partijas "Vienotā Krievija" vairākumu.

Jūnijā ar Navaļniju saistītās organizācijas tika pasludinātas par "ekstrēmistiskām", līdz ar to liedzot viņa līdzgaitniekiem kandidēt vēlēšanās.

Augustā Navaļnijam tika izvirzītas jaunas kriminālapsūdzības, kuru rezultātā viņa ieslodzījumu iespējams pagarināt vēl uz trim gadiem.

Krimināllietas ierosinātas arī pret viņa tuvākajiem līdzgaitniekiem Leonīdu Volkovu un Ivanu Ždanovu, jo viņi esot vākuši līdzekļus "ekstrēmistiskām organizācijām".

Par to opozīcijas aktīvistiem, kas šobrīd atrodas ārzemēs, draud astoņu gadu ilgs cietumsods.

Varasiestāžu spiediena rezultātā arī citi opozīcijas pārstāvji bijuši spiesti bēgt no Krievijas.

Aktuālākās ziņas