Rīgas cirks jauno sezonu atklās ar apvienības "Cie Bestia" izrādi "Somos"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Cirka mākslinieks Vilmērs Markess preses konferences laikā pasniedz meistarklasi Cirka skolā.
Cirka mākslinieks Vilmērs Markess preses konferences laikā pasniedz meistarklasi Cirka skolā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Jauno sezonu "Rīgas cirks" šonedēļ atklās ar Francijā bāzētās apvienības "Cie Bestia" izrādi "Somos", otrdien žurnālistiem pavēstīja "Rīgas cirka" radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Izrādes notiks 9. septembrī un 10. septembrī plkst. 19 VEF Kultūras pilī.

Sagaidot jauno sezonu, "Rīgas cirks" ir radījis arī digitālu un interaktīvu bezmaksas spēli "Cirks pilsētā", kas pie lietotājiem varētu nonākt nākamajā nedēļā. Spēles centrā būs "Rīgas cirka" vēsture, un to varēs uzsākt, noskenējot kvadrātkodu pie "Rīgas cirka" ēkas.

Ķibers uzsvēra, ka šosezon tiek plānots uz Latviju atvest kvalitatīvus ārzemju priekšnesumus, kas vietējai cirka kopienai varētu dod labu piemēru.

Par godu Eiropas cirka naktij 12. novembrī un 13. novembrī Dzelzceļa muzejā iecerēta apvienības "Familiar Faces" izrāde "Surface". Savukārt decembrī plānota apvienības "EaEo" izrāde "Kā sagaidīt citplanētiešus". Pavasara cirka programmā plānota izrāde "A vue" cirka kompānijas "32 Novembre" izpildījumā, kā arī mākslinieku "Machine de cirque" atgriešanās Latvijā ar jaunāko izrādi "Ghost Light".

"Rīgas cirka skolas" vadītāja un "Rīgas cirka" stratēģiskās attīstības vadītāja Māra Pāvula norādīja, ka skola šoruden uzsākusi savu piekto sezonu. Telpas "Rīgas cirka" pagaidu mājvietā Zeļļu ielā 25 ļāvušas paplašināt nodarbību loku. "Rīgas cirka" skolā pieejamas nodarbības pieaugušajiem un dažāda vecuma bērniem. Par sezonas jaunumu Pāvula nodēvēja ieceri attīstīt pusaudžu skatuves grupu, kas varētu uzstāties publikas priekšā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu