Humānu apsvērumu dēļ trešdien Latvijā no Baltkrievijas ielaisti septiņi nelegālie migranti

Latvijas-Baltkrievijas robežas pierobežas josla Silenē.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas robežsargi trešdien nav lieguši šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu septiņiem cilvēkiem, tostarp, pieciem bērniem, ziņo Valsts robežsardze.

Trešdien novērsts 28 cilvēku mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1194 cilvēki.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēts vīrietis, sieviete un pieci bērni. Humānu apsvērumu dēļ šiem cilvēkiem netika liegta valsts robežas šķērsošana.

Aizturētie apgalvo, ka viņi ir Afganistānas valstspiederīgie, taču Latvijas varasiestādes to vēl pārbaudīs.

Patlaban personas ievietotas aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 32 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 384 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Amatpersonas norādījušas, ka Baltkrievijā pie varas esošā Aleksandra Lukašenko režīma centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iespiest trešo valstu iedzīvotājus vērtējami kā hibrīdkara jeb hibrīdapdraudējuma izpausmes.

Aktuālākās ziņas