Vācijā sākas tiesas prāva pret bijušajiem "Volkswagen" vadītājiem "dīzeļgeitas" lietā

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Francois Lenoir

Sešus gadus pēc Vācijas autobūves koncerna "Volkswagen" tā dēvētā dīzeļgeitas skandāla nākšanas gaismā ceturtdien Braunšveigā sākusies tiesas prāva, kurā par savu dalību šajā krāpniecībā tiek tiesāti četri bijušie uzņēmuma vadītāji un inženieri.

āpat apsūdzētiem izvirzītas apsūdzības saistībā ar komerciālu krāpniecību un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

2015.gada septembrī "Volkswagen" izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem tā ražoto automašīnu aprīkotas ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu mērījumu falsificēšanas programmatūra.

Pirmajā lietas izskatīšanas reizē prokuratūra norādīja, ka ne tikai vadošie inženieri, bet arī vidus līmeņa vadītāji un bijušie valdes locekļi zināja par mēģinājumiem apkrāpt varasiestādes ASV, kur pirmo reizi tika atklāta šī krāpniecība.

Apsūdzētie vienojušies slēpt kaitīgo izmešu mērījumu falsificēšanas programmatūras esamību no ASV vides regulatoriem, skaidro prokuratūra.

"Volkswagen" kopš dīzeļgeitas skandāla nākšanas gaismā uzņēmuma ražoto automobiļu īpašniekiem visā pasaulē kompensācijās izmaksājis miljardiem eiro.

Sagaidāms, ka šīs lietas izskatīšana būs ļoti gara un lēmums varētu tikt pieņemts vien 2023.gada vasarā.

Ja apsūdzētie tiks atzīti par vainīgiem, viņiem draud cietumsods no vismaz sešiem mēnešiem līdz pat desmit gadiem.

Aktuālākās ziņas