3x3 basketbola komanda "Rīga" Pasaules tūres "Masters" posmu atklāj ar uzvaru (2)

"Riga" komandas spēlētājs, olimpiskais čempions Agnis Čavars.
"Riga" komandas spēlētājs, olimpiskais čempions Agnis Čavars. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas 3x3 basketbola komanda "Rīga" ar Kārli Paulu Lasmani, Guntaru Strāķi, Agni Čavaru un Artūru Strēlnieku ierindā sestdien, 18. septembrī, Čehijā svinēja panākumu Pasaules tūres Prāgas "Masters" posma grupas turnīra pirmajā spēlē.

Turnīrā ar otro numuru izliktā "Rīga" B grupas pirmajā mačā ar 21:14 uzvarēja Krievijas komandu "Runa" (10.).

Pēc līdzīga sākuma latvieši guva četrus punktus pēc kārtas, no kuriem trīs bija no soda metienu līnijas, panākot 6:3. Turpinājumā "Rīga" palielināja pārsvaru, maču minūti un 11 sekundes pirms spēles laika beigām uzvarot pēc diviem Lasmaņa soda metieniem.

Uzvaru ar 11 punktiem un trim atlēkušajām bumbām sekmēja Lasmanis, seši punkti, četras bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles Čavaram, trīs punkti Strēlniekam, kuram tas ir pirmais turnīrs pēc kājas savainojuma, kas gūts Tokijas olimpisko spēļu zelta mačā, bet viens - Strāķim.

Pretinieku rindās ar septiņiem punktiem, taču arī četrām kļūdām izcēlās Pāvels Aļeksijevičs.

Sestdien grupas otrajā spēlē Latvijas komanda tiksies ar Serbijas klubu "Pirot" (7.).

Sezonas pirmajā "Masters" turnīrā martā "Rīga" ieņēma ceturto vietu aiz "Amsterdam", "Novi Sad" un "Liman".

Lozannas "Masters" posmā, kas latviešiem bija pirmās sacensības pēc triumfa Tokijas olimpiskajās spēlēs, viņi nepārvarēja ceturtdaļfinālu, ieņemot piekto vietu.

Latvijas "Challenger" turnīrā "Ghetto Basket Riga" "Rīga" piedzīvoja zaudējumu finālā, bet četras dienas vēlāk sasniedza arī Debrecenas "Masters" posma finālu.

Pirms divām nedēļām "Rīga" Kanādā cieta zaudējumu Pasaules tūres Monreālas "Masters" posma ceturtdaļfinālā, ierindojoties piektajā vietā.

Nākamais "Masters" turnīrs notiks 29. un 30.oktobrī Abū Dabī.