T, 28.09.2022.

Ja SPKC konstatēs augstu Covid-19 izplatības risku, tad mācības klātienē varētu tikt pārtrauktas

LETA
Ja SPKC konstatēs augstu Covid-19 izplatības risku, tad mācības klātienē varētu tikt pārtrauktas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Halfpoint/shutterstock.com

Skolas mācības klātienē varētu pārtraukt, ja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) konstatēs augstu Covid-19 izplatības risku, to paredz šodien valdības lemtais par ierobežojumiem Covid-19 izplatībai.

Ja valdība pieņems šādu lēmumu, tad izglītības iestādēs telpās, kur atrodas vairāk par vienu personu, būs obligāti jālieto sejas maskas.

Kā uzsvēra izglītības ministre Anita Muižniece (JKP), esot svarīgi noteikt, ka masku nēsāšana neskar pirmsskolas izglītības iestādes, jo neesot iespējams nodrošināt maskas vilkšanu, piemēram, divus gadus vecam bērnam.

Līdz ar to ministri vienojās, ka maskas izglītības iestādēs būs jānēsā personām no sešu gadu vecuma.

Interešu izglītība un profesionālās ievirzes izglītība personām, kurām nav Covid-19 sertifikāta, varēs notikt attālināti, vai ar apliecinājumu par negatīvu Covid-19 testu.

Interešu izglītība varēs notikt arī individuāli vai arī vienas klases vai grupas vai kursa izglītojamiem.

Plānots, ka netiks rīkotas nometnes.

Valdības pārstāvji ilgāku laiku nevarēja vienoties par to, cik cilvēkiem ļaut piedalīties kopīgās sporta un amatiermākslas nodarbībās - 20 vai 30 cilvēkiem.

Problēmas sagādāja arī tas, ka, lemjot par šo jautājumu, nebija sagatavots valdības lēmumprojekts un ministri bija spiesti ar lēmumā iekļauto iepazīties ziņošanas laikā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu