"Mairim ringā ir jābūt saimniekam..." Saruna ar bijušo boksa čempionu Elvi Mihaiļenko par Brieža cīņu un boksu pasaulē
Kas laukumā, tas uz mēles podkāsta epizode #29

Portāla "Apollo.lv" podkāsta "Kas laukumā, tas uz mēles" jaunākajā epizodē uz sarunu aicinājām pirmo Latvijas boksa čempionu starptautiskajā arēnā Elvi Mihaiļenko, lai apspriestu gaidāmo Maira Brieža dueli ar Arturu Mannu, kā arī citas nesen aizvadītās cīņas boksa pasaulē.

Podkāsta ievadā pārrunājām jau plaši apspriesto Oleksandra Usika uzvaru pār Entoniju Džošua. Kāpēc latviešiem tik ļoti patīk Usiks? Ko nepareizi darīja Džošua? Vai britu bokseris nav pārvērtēts un kas var mainīties revanša cīņā?

Sarunas turpinājumā pievērsāmies nesenajai Fjūrijai un Vaildera cīņai. Bijušais WBA starptautiskais čempions nepiekrita apgalvojumam, ka šis duelis ierindojams starp visu laiku labākajiem, tomēr viņš arī nenoliedza, ka cīņa bija skatāma.

Tāpat apspriedām arī Vaildera nākotnes perspektīvas, viņa psiholoģisko noturību, kā arī sportiskā gara trūkumu. Pabeidzot šo tematu, Mihaiļenko arī atbildēja uz jautājumu, vai šobrīd kāds var uzvarēt Fjūriju un kā būtu jācīnās Usikam, ja tieši viņš būtu nākamais Fjūrija oponents.

Podkāsta tupinājumā noskaidrojām arī bijušā boksera viedokli par mūsdienās tik lielu popularitāti guvušajām slavenību cīņām.

Sarunas galvenajā daļā apspriedām Brieža cīņu ar Mannu. Mihaiļenko piekrita apgalvojumam, ka latviešu bokserim šis duelis ir vairāk kā "ieroču pieregulēšana" kam lielākam nākotnē. Tāpat viņš atklāja arī savas domas par Mannu kā bokseri.

Podkāsta izskaņā pārrunājām Brieža karjeras potenciāli nākamos soļus uzvaras gadījumā. Šobrīd tādi izkristalizējas trīs - supersmagais svars (Murats Gasijevs?), IBF jostas aizstāvība pret Džeiju Opetaiju, vai arī pirmā smagā svara jostu apvienošanas cīņa pret Lorensu Okolliju, kurš latviešu bokseri uz cīņu izsauc tik bieži, ka, šķiet, jau viņa uzvārdu ir iemācījies izrunāt labāk nekā daļa latviešu.

Pārrunājām arī otru scenāriju jeb zaudējumu Mannam. Tādā situācijā iespēju saraksts kļūst ievērojami īsāks...

Piezīme - saruna tika ierakstīta pirms Brieža un Manna otrās preses konferences.

1:04 - Usika un Džošua duelis

16:31 - Vaildera un Džošua cīņa

33:33 - Slavenību bokss

42:33 - Mairis Briedis pret Arturu Mannu

Redaktors iesaka