"Katastrofa, kas jau ir sākusies!" Eksperts norāda, ka valdībai nekavējoties jāievieš stingri ierobežojumi

Ģirts Briģis.

FOTO: RSU mājaslapa

Patlaban ir grūti prognozēt, vai plānotie stingrākie Covid-19 ierobežojošie pasākumi ietekmēs vakcinācijas tempus, teica Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.

"Patlaban ir grūti atbildēt, kas notiks ar vakcinēšanos. Jebkurā gadījumā, ja tiek ieviesti stingri pasākumi, tie paredzēti īslaicīgi, un pēc šiem īslaicīgajiem pasākumiem tiks turpināti atšķirīgie ierobežojumi starp vakcinētajiem un nevakcinētajiem. Tā, ka no šī viedokļa šis vakcinācijas stimuls nākotnē, protams, paliks," skaidroja Briģis.

Patlaban valstī epidemioloģiskā situācija ir tāda, ka īstenībā jau vairs nav izvēles un valdībai ir ierobežojumu ieviešanā jārīkojas nekavējoties, lai mēģinātu novērst "katastrofu, kas jau faktiski ir sākusies."

Ja izdotos ieviest veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) ierosinājumu, tas jau būtu liels solis vēlamā rezultāta iegūšanā, taču Pavļuta apņemšanās vēl neko nenozīmē, jo lēmumus pieņem valdība kopumā, skaidroja Briģis.

Jau ziņots, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinājis noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus, kuri nekavējoties samazina kontaktu skaitu sabiedrībā par vismaz 40%.