O, 27.09.2022.

Studentu programmēšanas sacensībās pārsteidzoši uzvar skolēni

Apollo.lv
Studentu programmēšanas sacensībās pārsteidzoši uzvar skolēni
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Dators. Ilustratīvs attēls
Dators. Ilustratīvs attēls Foto: pixabay.com

Programmētāju sacensībās piedalās informāciju tehnoloģiju (IT) studenti, un tā ir kā atlases kārta pirms pasaules programmēšanas sacensībām. Tomēr Latvijas Universitātes rīkotajās sacensībās pirms nedēļas ļāva piedalīties arī skolēnu komandai. Vairāk treniņa nolūkiem. Taču, apkopojot rezultātus, izrādījās – visveiksmīgāk ar uzdevumiem tikuši galā skolēni, vēsta LTV Ziņu dienests. 

Vidusskolnieki Valters, Ansis un Krišjānis sapazinās, apmeklējot interešu izglītības nodarbības "Pirmajā programmēšanas skolā". Pasniedzēja Raivja Ieviņa pamudināti, viņi kā komanda pieteicās arī Latvijas Universitātes studentu sacensībām.

"Man tas bija ļoti liels pārsteigums, ka mēs dabūjām pirmo vietu. Es gan atzīšu, ka tas bija Valtera un Anša panākums galvenokārt," pastāstīja Krišjānis.

"Tas, protams, bija ļoti forši, bet tie uzdevumi nebija pārāk viegli, bija tādi diezgan, varētu teikt, prāta mežģi," atzina Valters.

"Es piedalos daudzās olimpiādēs – gan "onlainā", gan klātienē. Kur vien var. Eiropas jauniešu olimpiādē es dabūju zeltu. Pasaules olimpiādē es bronzu nedabūju, bet biju tuvu," pastāstīja Ansis.

Šķiet, vairāk nekā uzvarētāji paši par jauniešu sasniegumiem priecājas viņu programmēšanas pasniedzējs.

"Tas man ir labāk par algu. Tā man ir galvenā motivācija. Īstenībā šiem jauniešiem es vairs neesmu skolotājs. Es viņiem esmu mentors. Varbūt treneris kādreiz. Viņi jau ir tādā līmenī, ka ir pārauguši mani. Un prieks, ka viņi neapstājas pie tā," saka programmēšanas skolotājs Raivis Ieviņš.

Skolotājs vairākkārt uzsvēris – viņa skolēnu panākums LU sacensībās nenozīmē, ka LU studenti būtu zemā līmenī: "Tas vienkārši nozīmē, ka šie puiši ir ļoti augstā līmenī. Mēs par viņiem vēl daudz dzirdēsim un labas lietas dzirdēsim."

Arī pašus skolēnus uzvara nav padarījusi augstprātīgus. Jautāti, kur studēs pēc vidusskolas, visi atzina, ka vēlētos to darīt tepat LU Datorikas fakultātē.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu