Migrantu krīze IeM: Atbildīgās iestādes rūpīgi seko ziņām no Polijas-Baltkrievijas robežas un notikumu attīstībai Baltkrievijā (5)

LETA
Foto: Zane Bitere / LETA

Valsts robežsardze un citi dienesti rūpīgi seko ziņām no Polijas-Baltkrievijas robežas un notikumu attīstībai Baltkrievijā. Šodien notika kārtējā sanāksme starp Iekšlietu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ārlietu ministriju un atbildīgajiem dienestiem, kā arī sazināmies ar kolēģiem Lietuvā un Polijā.

Pēdējās nedēļās ievērojami saasinājusies situācija uz Polijas-Baltkrievijas robežas. Polijas robežsargi teju ik dienas fiksē rekordlielu skaitu ar cilvēkiem, kas mēģina nelikumīgi šķērsot robežu. Notikušas arī sadursmes starp Polijas un Baltkrievijas robežsargiem. Lai gan Latvija novēro ievērojami mazāku nelikumīgo robežšķērsotāju skaitu, situācija var mainīties. Arī mainīgajiem scenārijiem esam izstrādājuši rīcības plānus.

Turpinās sadarbība starp Valsts robežsardzi, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citiem dienestiem, lai nodrošinātu robežas aizsardzību. Nepieciešamības gadījumā nekavējoties tiks lemts par robežkontroles pastiprināšanu.

Šobrīd jau ir uzstādīta vairāk nekā puse pagaidu dzeloņstiepļu žoga uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, darbus plānots pabeigt novembrī. Tāpat Ministru kabinetā ir atbalstīts un Saeimā iesniegts “Ārējās sauszemes robežas izbūves likums”, kas izstrādāts, lai nodrošinātu ātru un efektīvu ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu