Pilsētas vadība atbalsta "EuroBasket 2025" rīkošanu Rīgā (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Jānis Strēlnieks (no kreisās), Rolands Šmits, Kristaps Porziņģis un Jānis Timma
Latvijas vīriešu izlases spēlētāji Jānis Strēlnieks (no kreisās), Rolands Šmits, Kristaps Porziņģis un Jānis Timma Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas dome trešdien atbalstīja pašvaldības dalību Eiropas basketbola čempionāta vīriešiem rīkošanā 2025.gadā.

Līdz ar to pašvaldība piedalīsies konkursā par tiesībām rīkot čempionāta finālturnīru "EuroBasket 2025".

Ja Latvijas Basketbola savienība (LBS) iegūs tiesības rīkot Eiropas basketbola čempionāta finālturnīra grupu turnīru Rīgā, pašvaldībai šim pasākumam 2025. gada budžetā būs jāparedz viens miljons eiro, kas nepieciešams tehnisko un organizatorisko izdevumu segšanai.

Savukārt, ja tiks iegūtas tiesības rīkot čempionāta finālturnīra grupu turnīru un finālposma spēles, Rīgas pašvaldības budžetā būs jāparedz 1,5 miljoni eiro.

Kā norādīts informācijā deputātiem, čempionāta rīkošana Rīgā piesaistīs lielu starptautisko dalībnieku un fanu apmeklētāju skaitu, mediju un preses uzmanību.

Čempionāta norise atstātu lielu ietekmi uz pilsētas ekonomiku - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras speciālistu veiktie aprēķini liecina, ka potenciālie papildu ieņēmumi no sacensībām, rīkojot tikai grupas turnīru, varētu sasniegt līdz 20 miljoniem eiro, savukārt, rīkojot grupas turnīru un finālposmu, papildu ieņēmumi varētu sasniegt 80 līdz 90 miljonus eiro.

Čempionātam tiktu nodrošināta globālā tiešraide, radot iespēju Rīgu uzlūkot ne tikai dalībniekiem, bet arī televīzijas auditorijai visā pasaulē.

"EuroBasket 2017", kas notika Turcijā, televīzijas auditorija sasniedza 208 730 738 skatītājus no vismaz 87 valstīm. Bijis arī liels sekotāju skaits sociālajos medijos - 11 524 671 sekotājs, kas "EuroBasket 2017" video materiālus noskatījās 82 123 843 reizes.

Iepriekš arī Latvijas Nacionālā sporta padome atbalstīja LBS pieteikumu kandidēt uz "EuroBasket 2025" grupas turnīra un finālposma rīkošanu.

LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka "2025.gada Eiropas čempionāts varētu būt pēdējais Latvijas šī brīža zvaigžņu izlasei".

Apmēram 35 gadi tad būs Jānim Strēlniekam un Dairim Bertānam, pāri 30 - Jānim Timmam un Dāvim Bertānam, 30 - Kristapam Porziņģim.

"To valdība labi saprot," teica Cipruss.

Pēdējos 15 gados Latvijā ir veiksmīgi sarīkoti 12 pasaules un Eiropas čempionāti pieaugušo un jauniešu komandām, ieskaitot 2015. gada Eiropas čempionāta vīriešiem grupu turnīru. Toreiz izslēgšanas spēles noritēja Francijas pilsētā Lillē.

Ņemot vērā šo pieredzi, LBS apliecināja interesi piedalīties konkursā par tiesībām rīkot vienas grupas turnīru un arī finālposmu. LNSP sēdē LBS pieteikums tika vērtēts gan no sportiskā aspekta un sacensību ietekmes uz basketbola un sporta popularitāti sabiedrībā kopumā, gan arī tika vērtēts sacensību potenciālais ekonomiskais efekts un ieguvumi valsts tautsaimniecībai.

Latvijā vienreiz visas Eiropas meistarsacīkšu spēles ir notikušas. Tas notika 1937. gadā ar astoņu komandu līdzdalību. Toreiz pirmo reizi par čempioni kļuva ar tautiešiem no ASV pastiprinātā Lietuvas izlase, bet Latvija ierindojās sestajā vietā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu