Sv, 7.08.2022.

Neizturams karstums, slimības, kodolkarš. Zinātnieki apkopojuši potenciālos pasaules gala scenārijus

Apollo.lv
Neizturams karstums, slimības, kodolkarš. Zinātnieki apkopojuši potenciālos pasaules gala scenārijus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 9
Foto: pexels.com

Daudzus gadsimtus cilvēce ir "gaidījusi" pasaules galu, veicot pētījumus, analizējot zīlnieku prognozes un katru reizi diskusijai izvirzot arvien jaunas versijas, kurās pat līdz precīzai dienai tiek prognozēta cilvēces bojāeja. Kembridžas Universitātes Eksistenciālo risku izpētes centra zinātnieki atklāj, kuras apokalipses hipotēzes ir pamatotākās.

Jāatzīmē, ka neviens no iepriekšējiem pieņēmumiem par gaidāmo apokalipsi tā arī neapstiprinājās. Tomēr baumas par dienu, kad no Zemes pazudīs viss dzīvais, nerimst. Izanalizējuši visas pasaules gala versijas, Kembridžas universitātes zinātnieki ir identificējuši četrus visticamākos apokalipses scenārijus, kas lielā mērā ir izskaidrojami ar pašreizējo situāciju.

Asteroīda krišana

NASA eksperti regulāri veic pētījumus, kuru laikā simulē dažādas asteroīdu tuvošanās un krišanas iespējas. Saskaņā ar jaunākajiem rezultātiem, milzu debess ķermeņa sadursme ar Zemi var izraisīt visas cilvēces nāvi. Lai gan šobrīd par to uztraukties ir pāragri, zinātnieki neizslēdz, ka negaidīts viesis no kosmosa dzīlēm spētu noslaucīt no planētas visu dzīvo.

Kodolkarš 

Eksperti uzskata, ka zinātnes un tehnikas progress var izraisīt traģiskas sekas. Zinātnieki ir pārliecināti, ka starptautisko attiecību saasināšanās pasaulē kodolkara iespējamību padara arvien lielāku, un, lai tas nenotiktu, cilvēcei ir jāapvienojas.

Letālas slimības 

Neatkarīgi no tā, kā medicīna attīstās, vienmēr būs slimības, pret kurām ārstiem ir diezgan grūti izstrādāt zāles. Eksperti brīdina, ka tuvākajā laikā, iespējams, izplatīsies kāda nezināma slimība, un ar to nespēs tikt galā ne cilvēka imunitāte, ne speciāli radītas vakcīnas. Jo īpaši mediķus satrauc tuberkuloze. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, šī slimība ir nogalinājusi divus miljonus cilvēku, bet vēl desmit miljoni ir inficēti.

Dabas katastrofas 

Zinātnieki atzīmē, ka pēdējā laikā uz Zemes arvien biežāk notiek dabas katastrofas - viesuļvētras, cunami, zemestrīces. Iespējams, ka globālā sasilšana, ko atzīmē daži eksperti, radīs postošas ​​sekas cilvēcei.

Pētījumu rezultāti liecina, ka gaisa temperatūra uz planētas nepārtraukti paaugstinās, un pie tāda sasilšanas ātruma pēc 100 gadiem situācija sasniegs kritisko punktu, līdz Zeme kļūs neapdzīvojama.

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!  

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu