Lai izvairītos no krāpniecības, "Bior" laboratorija pārtrauc siekalu paraugu testēšanu pieaugušajiem

LETA
Lai izvairītos no krāpniecības, "Bior" laboratorija pārtrauc siekalu paraugu testēšanu pieaugušajiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: True Touch Lifestyle/Shutterstock

Līdzko "Bior" laboratorija saņēmusi pirmo informāciju par iespējamu krāpniecību ar svešu siekalu testēšanu, tā pārtraukusi siekalu paraugu testēšanu pieaugušajiem, informēja "BIOR" sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Dimante.

Viņa uzsver, ka pašlaik siekalu paraugu testus laboratorija nodrošina tikai skolēniem skolu skrīninga programmā.

"Pašlaik laboratorija ir nosūtījusi DNS analīzes, un līdzko būs zināmi rezultāti, "Bior" sadarbosies ar tiesībsargājošajām iestādēm," norāda Dimante.

Kā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens", laboratorijas "Bior" filiālē Ventspilī ar svešu siekalu palīdzību cilvēkiem bijusi iespēja dabūt realitātei neatbilstošu pozitīvu Covid-19 testu un rezultātā tikt arī pie pārslimošanas sertifikāta.

Kādai ģimenes ārstei Ventspilī bija radušās aizdomas, ka vienā no laboratorijām var tikt pie pozitīva Covid-19 testa un pēcāk - pie pārslimošanas sertifikāta arī cilvēks, kurš, iespējams, ar vīrusu nemaz nav sasirdzis. Ārste skaidroja, ka īsi pirms 15.novembra, kad spēkā stājās prasība par Covid-19 sertifikātu, vairākas personas pēkšņi informējušas, ka tām ir pozitīvs siekalu tests.

Šīs personas iepriekš arī paudušas nevēlēšanos potēties, turklāt pirms testa veikšanas par saslimšanas simptomiem un sliktu pašsajūtu nemaz nav sazinājušās ar ģimenes ārstu. Visas šīs personas vienojusi viena laboratorija, kurā varēja nodot siekalu testu, trauciņā siekalas saspļaujot bez laboratorijas darbinieka uzraudzības - ārā vai pat mājās.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) apliecināja, ka pozitīvs "Bior" siekalu testa rezultāts ir pamats sertifikāta iegūšanai, bet, piemēram, "Gulbja laboratorijas" kioski, kuros cilvēks siekalas nodod attālināti - nē.

Pēc nepatiesi pozitīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanas personai tikai jāpasēž mājās, ievērojot pašizolāciju, turklāt arī šādu testu, ja persona apgalvo, ka tai ir saslimšanas simptomi, apmaksā valsts.

Gan "Bior", gan policijā aicina cilvēkus atzīties, ja ir nopirkts sertifikāts vai tas ir iegūts citos negodīgos ceļos.

Tāpat viltotais sertifikāts var nākt gaismā vai nu, piemēram, ja tiek aizturēts kāds tā pārdevējs un viņš, aizstāvot sevi, sāk dalīties, kam tos pārdevis, vai arī tas atklājas, cilvēkiem nonākot slimnīcā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu