T, 28.09.2022.

Rīgā sniegs tīrīts visu nakti, taču satiksme joprojām palēnināta

LETA
Rīgā sniegs tīrīts visu nakti, taču satiksme joprojām palēnināta
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Foto: Evija Trifanova/LETA

Arī Rīgā aizvadītajā naktī sniga, un sniega tīrīšana noritēja visu nakti, tomēr, neraugoties uz to, rīta stundās satiksme galvaspilsētas ielās var būt palēnināta, īpaši Pārdaugavā, norāda Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Rīgā sāka snigt ap plkst.1. Pārdaugavā joprojām turpinās snigšana vairāku stundu garumā, attīrītās ielas ātri piesnieg, kā arī sniegs tiek sapūsts atpakaļ uz brauktuves. Kurzemes rajonā vēl šobrīd stipri snieg. Savukārt pārējās Rīgas daļās situācija ir labāka - snigšana beidzās ap plkst.6 un brauktuves lielākoties sedz neliela mitra sniega kārta, kas zudīs līdz ar intensīvāku satiksmi, informēja pašvaldībā.

Sniega tīrīšanas tehnika Rīgas ielās strādā kopš plkst.2. Nakts laikā Rīgas ielas tika kaisītas divas reizes, tilti tika tīrīti un kaisīti divas reizes.

"Visi Rīgas tilti ir notīrīti, uz tiem braukšanas apstākļi ir labi. Turpinās darbs pie 1600 pieturvietu kopšanas, kā arī veloinfrastruktūras tīrīšanas. Plānots darbu turpināt 3.kategorijas ielās," teikts pašvaldības izplatītajā paziņojumā.

Meteoroloģiskā laika prognoze liecina, ka snigšana turpināsies visas dienas garumā. Lai satiksme noritētu droši, šādos laika apstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, atgādina Rīgas domē.

Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās. Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi.

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2.kategorijas ielām - četru stundu laikā.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var interesēties Rīgas domes Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8000 3600 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0800.

Ikdienas tīrīšanas darbi Rīgas ielās tiek nodrošināti ar 67 transporta vienībām - 47 automašīnām un 20 traktorvienībām. Ielu kaisīšanai ir sagādāti 5500 tonnas sāls un 3000 tonnu sāls-smilts maisījuma, taču šie krājumi var tikt papildināti atkarībā no laika apstākļiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu