DĀR pētījums: Omikron paveida gadījumā ir trīsreiz lielāka varbūtība atkārtoti inficēties

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Fit Ztudio/shutterstock.com

Covid-19 omikron paveida gadījumā ir trīsreiz lielāka atkārtotas inficēšanās varbūtība salīdzinājumā ar delta vai beta paveidiem, konstatēts ceturtdien publicētā Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) zinātnieku provizoriskā pētījumā.

Pētījums, kura pamatā ir DĀR veselības sistēmas savākti dati, sniedz pirmos epidemioloģiskos pierādījumus par omikrona paveida spēju izvairīties no imunitātes pēc iepriekšējas inficēšanās.

Līdz 27.novembrim bijuši 35 670 iespējamas reinfekcijas gadījumi starp 2,8 miljoniem cilvēku ar pozitīviem Covid-19 testiem. Par reinfekciju tika uzskatīti tādi gadījumi, kad pozitīvi testi bijuši ar 90 dienu intervālu.

"Nesenie reinfekcijas gadījumi ir bijuši indivīdiem, kuru primārā inficēšanās notika visos trijos viļņos, un vairākumam no viņiem primārā inficēšanās bija delta vilnī,"

tvītoja Dienvidāfrikas Epidemioloģiskā modelēšanas un analīzes centra direktore Džūljeta Puliama.

Viņa brīdināja, ka pētījuma autoriem nebija informācijas par indivīdu vakcinācijas statusu, tāpēc viņi nevarēja novērtēt to, cik lielā mērā omikrona paveids izvairās no vakcīnu radītas imunitātes. Zinātnieki plāno to izpētīt nākamreiz.

"Ir arī steidzami vajadzīgi dati par slimības smagumu saistībā ar omikrona paveida infekciju, tostarp indivīdiem ar iepriekšējas infekcijas vēsturi," sacīja Puliama.

Pēc omikrona paveida konstatēšanas DĀR ir ievērojami pieaudzis jaunu Covid-19 gadījumu skaits. Novembra vidū šajā valstī reģistrēja apmēram 300 jaunus Covid-19 gadījumus dienā, bet pirmdien - 2273, otrdien - 4373, un trešdien - 8561 jaunu gadījumu.

Aktuālākās ziņas