Minska: Uzbrukumā Londonā ievainots Baltkrievijas diplomāts (1)

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: shutterstock.com

Baltkrievijas Ārlietu ministrija pirmdien pavēstījusi, ka svētdien Londonā noticis uzbrukums tās vēstniecībai un viens baltkrievu diplomāts ievainots.

"Vakar 2021.gad 19.decembrī noticis uzbrukums Baltkrievijas vēstniecībai Londonā. Sākumā personu grupa sabojāja ārzemju pārstāvniecības ēkas fasādi, bet pēc tam fiziski uzbruka Baltkrievijas diplomātiem, kas ieradās notikuma vietā. Vienam no viņiem nodarīti nopietni miesas bojājumi, bija nepieciešama ātrā medicīniskā palīdzība," teikts ministrijas paziņojumā.

Medicīnas iestādē diplomātam konstatēts deguna lūzums, smadzeņu satricinājums vieglā formā un traumatisks zoba lūzums.

"Pēc tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvju ierašanās radikāļi mēģināja aizbēgt no notikuma vietas. Neraugoties uz to, Londonas diplomātiskā policija aizturēja daļu uzbrucēju. Tika noskaidrots, ka personas, domājams, ir radikālā emigrantu grupējuma "Nadzeja" dalībnieki," norādīja ministrija.

"Facebook" grupa, kuras nosaukumā ir šis vārds, atbalsta Baltkrievijas politisko opozīciju, kas cietusi Minskas režīma brutālajās represijās pēc pagājušā gada falsificētajām prezidenta vēlēšanām.

Baltkrievijas Ārlietu ministrija izsaukusi Lielbritānijas pilnvaroto lietvedi, lai saistībā ar incidentu izteiktu protestu un pieprasītu notikušā izmeklēšanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu