VIDEO ⟩ Pret gripu varēs potēties arī vakcinācijas pret Covid-19 punktos

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca sporta namā "Centrs" Ventspilī iekārtojusi Latvijā pirmo liela mēroga vakcinācijas pret Covid-19 punktu, kurš vienu dienu darbojas izmēģinājuma režīmā, kura laikā tiek testēta pacientu plūsma, vakcinācijas procesa raita norise, epidemioloģisko prasību nodrošināšana un citas procesa detaļas.
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca sporta namā "Centrs" Ventspilī iekārtojusi Latvijā pirmo liela mēroga vakcinācijas pret Covid-19 punktu, kurš vienu dienu darbojas izmēģinājuma režīmā, kura laikā tiek testēta pacientu plūsma, vakcinācijas procesa raita norise, epidemioloģisko prasību nodrošināšana un citas procesa detaļas. Foto: Evija Trifanova/LETA

Gripas potes varēs saņemt arī vakcinācijas pret Covid-19 punktos - vakcinācijas centros, ārstniecības iestādēs, tirdzniecības centru vakcinācijas punktos, pārvietojamajos konteineros, kā arī izbraukuma vakcinācijā, skaidro Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Tāpat kā līdz šim vakcinēties pret gripu varēs arī ģimenes ārstu praksēs. "Aicinām visus seniorus, kuri vēlas saņemt gripas vakcīnu, sākumā vērsties pie sava ģimenes ārsta un noskaidrot, vai ārsts vakcinē," norādīja Juhņēviča.

No ceturtdienas, 23. decembra, vakcinācijas pret Covid-19 kabinetos valsts apmaksātu gripas vakcīnu varēs saņemt arī hroniskie pacienti, grūtnieces, pedagogi, policisti, robežsargi, ugunsdzēsēji, ielsodzījuma vietu darbinieki un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji.

Visiem iekšlietu darbiniekiem un NBS pārstāvjiem pirms valsts apmaksātas gripas vakcīnas saņemšanas jāuzrāda darba apliecība un personu apliecinošs dokuments, senioriem - tikai personu apliecinošs dokuments, savukārt hroniskajiem pacientiem, grūtniecēm un pedagogiem būs uz vietas jāaizpilda pašapliecinājums par piederību šai grupai.

Covid-19 vakcinācijas kabinetos vakcīnu pret gripu var saņemt atsevišķi vai kopā ar balstvakcināciju pret Covid-19. Atbilstoši Imunizācijas valsts padomes atzinumam, vakcināciju pret abām infekcijas slimībām ir iespējams veikt vienlaikus.

Kopumā valsts iepirkusi aptuveni 70 000 gripas vakcīnu, pavēstīja Juhņēviča.

Tāpat kā iepriekš valsts arī apmaksā vakcināciju pret gripu senioriem vecumā no 65 gadiem, sociālās aprūpes centru darbiniekiem un iemītniekiem, ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, pieaugušajiem un bērniem, kuri slimo ar hroniskām slimībām, grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam.

Vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām - sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un citi, kuriem ir novājināta imunitāte. Veselības ministrijas ieskatā, vakcinēties pret gripu ir būtiski arī citām personu grupām, kurām savas profesionālās nodarbošanās dēļ pastāv paaugstināts inficēšanās risks.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu