VUGD aicina svētkos uzmanīt iedegtās sveces un ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: D A V I D S O N L U N A /Unsplash

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka svētku laikā jāatceras par drošību.

Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos. Lielu daļu no traģiskiem negadījumiem varēja novērst, ja būtu ievērotas ugunsdrošības prasības.

Lai no aizdegtas sveces neizceltos ugunsgrēks, glābēji iesaka sveces stabili novietot uz nedegošas virsmas un nav vēlams sveci novietot citu siltuma avotu vai priekšmetu tuvumā

VUGD atgādina, ka eglītes zaros iestiprinātas sveces dedzināt ir ļoti bīstami, jo no tām viegli var uzliesmot pati egle vai rotājumi.

Viens no izplatītākajiem ugunsgrēku iemesliem ir apkures iekārtu nepareiza izmantošana, tāpēc svētkos kurinot pirtiņu, krāsni vai kamīnu, glābēji aicina nekurināt un neizmantot bojātas apkures iekārtas vai dūmvadus.

Ja apkures iekārtu iekurināts tikai svētku laikā, pirms lietošanas jāpārliecinās, ka dūmvadā nav izveidojušies kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, savlaicīgi nenotīrīt.

Tāpat glābēji aicina ievērot elektrisko rotājumu lietošanas un pirotehnikas instrukciju.

Glābēji arī atgādina pirms svētkiem pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus. Glābēji iesaka, gatavojoties svētkiem, bērniem uzticēt veikt nelielus darbiņus, visu laiku paturot bērnus redzeslokā un uzmanot.

VUGD aicina neatstāt mazus bērnus vienus telpā ar iedegtu kamīnu vai krāsni, bet lielākiem bērniem neuzticēt apkures ierīces iekurināšanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu