2022. gadā plānots sasniegt 75% līdz 90% primārās un 80% balstvakcinācijas pret Covid-19 aptveri

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Laukumā pie Latvijas Nacionālās operas ēkas atrodas mobilais vakcinācijas punkts pret Covid - 19, kurā par vakcinēšanos dala biļetes uz izrādēm.
Laukumā pie Latvijas Nacionālās operas ēkas atrodas mobilais vakcinācijas punkts pret Covid - 19, kurā par vakcinēšanos dala biļetes uz izrādēm. Foto: Paula Čurkste/LETA

Ministru kabinetā izskatītais informatīvais ziņojums "Par Covid-19 vakcināciju 2022. gadā" paredz nākamgad sasniegt 75% līdz 90% primārās un 80% balstvakcinācijas aptveri, informēja Veselības ministrijā.

Vakcinācijas pret Covid-19 nodrošināšanai 2022. gadā izvirzīti vairāki mērķi, tostarp 75% iedzīvotāju primārās vakcinācijas aptvere un 90% primārās vakcinācijas aptvere iedzīvotājiem vecumā no 60 gadiem. Tāpat iecerēts panākt 80% balstvakcinācijas aptveri iedzīvotājiem, kuri ir saņēmuši pirmreizējo vakcināciju, kā arī nodrošināt atbilstošu vakcīnu pieejamība bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem.

Latvija ir pieteikusies kopumā uz astoņu ražotāju - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca", "Johnson&Johnson", "CureVac", "Valneva", "NovoVax", "Sanofi GSK" - izstrādātajām vakcīnām, no kurām šobrīd piecas ir apstiprinājusi Eiropas Zāļu aģentūra.

Lai nodrošinātu vakcīnu pieejamību visā Latvijā, arī 2022. gadā darbosies līdzšinējā vakcīnu pret Covid-19 loģistikas sistēma ar centrālo noliktavu, vienu loģistikas pakalpojumu sniedzēju Rīgā, Pierīgas reģionā, Kurzemē un Zemgalē un otru loģistikas pakalpojumu sniedzēju Vidzemē un Latgalē.

Lai nodrošinātu cilvēku primāro vakcināciju, īpaši vecuma grupā no 60 gadiem, kā arī cilvēku balstvakcināciju, 2022. gadā plānotas dažādas aktivitātes, piemēram, ārstniecības personas tieši uzrunās vēl nevakcinētos seniorus vecumā no 60 gadiem, veidos saziņu ar senioru tuviniekiem, kā arī dažādām sociālajām kopām, kam ir senioru uzticība, lai iedrošinātu cilvēkus vakcinēties.

Balstvakcinācijas veicināšanā Veselības ministrija arī iecerējusi veidot informatīvas kampaņas medijos un publiskajā vidē, skaidrojot tās nozīmi un vajadzību sabiedrības veselībai. Tāpat tiks turpināta šā gada nogalē jau sākto bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem ērtu un drošu vakcināciju.

Izvērtējot pieprasījumu pēc primārās vakcinācijas un balstvakcinācijas, 2022. gadā Veselības ministrija turpinās veidot vakcinācijas punktus vietās, kur vakcinācijas pieejamība ir mazāka. "Piemēram, sadarbībā ar pašvaldībām veidosim vakcinācijas centrus un turpināsim vienas dienas vakcinācijas izbraukumus, īpaši organizēsim prioritāro grupu vakcināciju, izbraukuma vakcināciju darba kolektīvos u.c. Tāpat plānojam atvērt divus liela mēroga vakcinācijas centrus Rīgā," norāda ministrijā.

Tāpat nākamgad tiks turpināta pieeja "vakcinācija maksimāli tuvu cilvēka ikdienas gaitām", piedāvājot saņemt vakcīnu pret Covid-19 vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, mikrorajonos, kā arī ieviest jaunu vakcinācijas veidu - vakcināciju aptiekās. Kā būtisku vakcinācijas procesa formu turpinās nodrošināt vakcināciju personu dzīves vietās senioriem vecumā virs 70 gadiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem u.c.

Nākamajā gadā darbu turpinās zvanu un klientu apkalpošanas centrs ar tālruņa numuru 8989. Šī komunikācijas forma ministrijas ieskatā ir nozīmīga, lai vakcīnas saņemšanai reģistrētu cilvēkus, kuriem dažādu iemeslu dēļ nav iespējams pieteikties tīmekļa vietnē "manavakcina.lv", un lai konsultētu par dažādiem ar vakcināciju saistītiem jautājumiem.

Tāpat 2022. gadā ministrija iecerējusi pilnveidot informācijas tehnoloģiju risinājumus, uzlabojot un paplašinot vietnes "manavakcina.lv" darbību.

Vakcinācijas procesa organizācijai 2022. gadā no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem novirzīs līdz 7,76 miljoniem eiro atbilstoši faktiskajai nepieciešamībai.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu