"Dzīvnieku brīvība" aicina nepieļaut dzīvnieku pavairošanu Latvijas ūdeļu fermās līdz pandēmijas beigām (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka/LETA

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina nepieļaut dzīvnieku pavairošanu Latvijas ūdeļu fermās līdz Covid-19 pandēmijas beigām.

Vēstuli ar šādu aicinājumu biedrība nosūtījusi Dzīvnieku labturības un aizsardzības konsultatīvajai padomei un zemkopības ministram, šīs padomes priekšsēdētājam Kasparam Gerhardam (NA).

"Dzīvnieku brīvība", ņemot vērā pandēmijas izplatību un ārkārtas situāciju valstī, lūdz padomi sniegt viedokli par šo jautājumu līdz 18.janvārim.

Aicinājums pamatots ne tikai ar Covid-19 izplatību ūdeļu populācijā, tostarp SIA "Baltic Devon Mink" novietnē, bet arī ar riskiem, kas saistīti ar slimības mutāciju un potenciālo izplatību cilvēku vidū.

Jau ziņots, ka "Baltic Devon Mink" novietnē, kurā ūdelēm konstatēta saslimšana ar Covid-19, darbiniekiem turpmāk jābūt vakcinētiem un saņēmušiem balstvakcināciju pret Covid-19, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Noteikumos iekļautas papildu epidemioloģiskās drošības un biodrošības prasības ūdeļu, citu Mustelidae dzimtas dzīvnieku un jenotsuņu novietnēm. Noteikumi paredz, ka turpmāk infekcijas skartajā novietnē dzīvniekus jākopj darbiniekiem ar derīgu Covid-19 sertifikātu un saņemtu balstvakcināciju pret Covid-19.

Covid-19 infekcijas neskartajās novietnēs darbiniekiem turpmāk jānodrošina obligāta testēšana, izmantojot Covid-19 antigēna skrīninga testus ar 72 stundu intervālu.

LETA jau vēstīja, ka operatīvās vadības grupa decembra sēdē neatbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) rosinājumu likvidēt "Baltic Devon Mink" novietnēs esošos dzīvniekus.

PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis aģentūrai LETA sacīja, ka kopš slimības atklāšanas ūdelēm PVD ir nodrošinājis pastāvīgu un pastiprinātu dzīvnieku veselības uzraudzību "Baltic Devon Mink" novietnē, tostarp katru nedēļu ņemot paraugus laboratorisko izmeklējumu veikšanai.

Pēc viņa sacītā, decembrī šajā novietnē ūdelēm noņemto paraugu laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti liecina par situācijas uzlabošanos, jo no 35 izmeklētajām ūdelēm tikai vienai ir atklāts SARS-CoV-2 vīruss.

Kā norādīja "Baltic Devon Mink" pārstāvji, uzņēmuma vadība un akcionāri jautājumā ir iesaistījuši biroja "Sorainen" advokātus, kuri sadarbojas ar iesaistītajām institūcijām, lai izprastu institūciju argumentus un lai šādos apstākļos panāktu uzņēmumam, tā darbiniekiem un biznesa partneriem optimālāko risinājumu, tostarp, lai tiktu pieņemts samērīgs un reāli izpildāms lēmums.

"Kamēr darbs ar iestādēm turpināsies, "Baltic Devon Mink" un "Sorainen" advokāti atturēsies no jebkādiem turpmākiem publiskiem paziņojumiem," uzsvēra uzņēmumā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Baltic Devon Mink" pieder Nīderlandē reģistrētam uzņēmumam "Van Ansem Participaties B.V." un kā tā patiesie labuma guvēji norādīti šīs valsts pilsoņi Johaness un Nikolass van Ansemi. Uzņēmums 2020.gadā strādājis ar 1,4 miljonu eiro apgrozījumu un 417 532 eiro zaudējumiem. Miljonos mērāmus zaudējumi uzņēmumam tiek uzrādīti jau kopš 2015.gada.

Pēc PVD tīmekļvietnē pieejamās informācijas, Latvijā 2021.gada 4.janvārī bija reģistrētas deviņas kažokzvēru audzētavas, no kurām piecās novietnēs tika turēti ap 130 000 dzīvnieku.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu