O, 28.03.2023.

Jaunākā informācija par veikalos atrasto iespējamo kokaīnu banānu kastēs

LETA
Jaunākā informācija par veikalos atrasto iespējamo kokaīnu banānu kastēs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Serjio74/Shutterstock

Mazumtirdzniecības tīkls, kurā no Dienvidamerikas vestās banānu kastēs atrasti 168 kilogrami narkotisko vielu, iespējams, kokaīna, ir "Maxima", izriet no SIA "Maxima Latvija" Korporatīvo attiecību departamenta direktora Jāņa Besera teiktā.

""Maxima" var apstiprināt, ka divos veikalos preču transporta kastēs tika atklāti nezināmas izcelsmes iepakojumi, par ko apsardze, rīkojoties atbilstoši procedūrai, nekavējoties ziņoja atbildīgajām valsts drošības iestādēm," sacīja Beseris.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik ir uzsākta izmeklēšana, kuras laikā tirgotājs aktīvi sadarbojas un sniedz uzņēmuma rīcībā esošo informāciju lietas apstākļu ātrākai noskaidrošanai.

"Uzņēmums ir sniedzis un turpinās sniegt visu nepieciešamo atbalstu un informāciju tiesībsargājošajām iestādēm turpmākai izmeklēšanai," teica Beseris.

Izmeklēšanas interesēs Beseris plašākus komentāru nesniedza.

Jau ziņots, ka dienu pirms Ziemassvētkiem Valsts policijā vērsās kāda mazumtirdzniecības tīkla drošības dienests informējot, ka Rīgā divās tirdzniecības vietās banānu kastēs zem šiem augļiem atrasti iepakojumi ar baltu pulverveida vielu, ziņo Valsts policija.

Veicot procesuālās darbības, Valsts policija izņēma 168 iepakojumus ar vielu, kas vizuāli atgādina kokaīnu, kopā svarā sasniedzot aptuveni 168 kilogramus.

Noskaidrots, ka prece ievesta no Dienvidamerikas un notiek aktīva sadarbība ar uzņēmumiem, kuri saņēma konkrēto banānu partiju. Patlaban kriminālprocesā nav aizturēto personu; izmeklēšana turpinās.

Valsts policijā informācija par aizdomīgo banānu kastu saturu tika saņemta 23. decembra pēcpusdienā, pēc kā nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess un Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde sadarbībā ar teritoriālajām policijas struktūrvienībām veica procesuālās darbības, kā rezultātā izņemti 168 iepakojumi ar pulverveida vielu.

Vielai nozīmēta ekspertīze, lai precīzi noteiktu izņemto vielu un tās svaru. Tāpat tika veiktas pārbaudes visās attiecīgā mazumtirdzniecības tīkla tirdzniecības vietās Latvijā, lai izslēgtu iespēju, ka kastes ar aizdomīgo pildījumu nonāktu apritē citviet. Izmeklēšanas laikā tika veiktas kopumā piecas kratīšanas, kā arī citas procesuālās darbības.

Noskaidrots, ka konkrētā banānu partija, kurā tika atrasti iepakojumi ar pulverveida vielu, saņemta no Dienvidamerikas.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas un 190.1 panta trešās daļas, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā lielos apmēros, organizētā grupā, kā arī narkotisko vai psihotropo vielu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai lielos apmēros, organizētā grupā.

Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Latvijā no Dienvidamerikas banānu kastēs ievestā iespējamā kokaīna krava varētu būt bijusi "loģistikas kļūda", jo konkrētā banānu krava bija saņemta realizācijai arī ārzemēs, pirmdienas, 27. decembra, pēcpusdienā žurnālistiem norādīja Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Sandis Radziņš.

Radziņš apliecināja, ka konkrētā banānu krava bija saņemta no Dienvidamerikas realizācijai ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Konkrētas valstis viņš neminēja.

Patlaban ir izvirzītas vairākas izmeklēšanas versijas, un atkarībā no tām tiek plānotas nākamās izmeklēšanas darbības.

"Jāsaprot, vai tas bija paredzēts mūsu tirgum, vai tā bija loģistikas kļūda, kādēļ šī prece nokļuva Latvijā. Bet tas ir ļoti iespējams, ka tā varētu būt loģistikas kļūda," norādīja Radziņš.

Ja ekspertīze apliecinās, ka banānu kastēs atradās kokaīns, tad šī būs otra lielākā izņemtā kokaīna krava pēc 2019. gada 8. janvārī Kokneses novadā uzietās partijas.

Radziņš arī slavēja mazumtirdzniecības tīkla īpašniekus, kas snieguši nepieciešamo atbalstu un aktīvi sadarbojas ar izmeklēšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu