S, 10.12.2022.

Otrdien novērsti 47 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu ar Baltkrieviju

LETA
Otrdien novērsti 47 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu ar Baltkrieviju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Otrdien, 28. decembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 47 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu, ziņo Valsts robežsardze.

Kopš 13.decembra vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu. Pirms tam diennaktī robežu mēģināja šķērsot vidēji 20 līdz 30 imigranti.

Kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 3885 cilvēki.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēto nav.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 94 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 446 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš šā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu